Chp'li Sındır: ‘1 Kasım Akp'nin Yok Oluş Miladı Olacak'

İZMİR(ANKA) - CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Kurban Bayramını hemşerileri ve partililerle geç...

Haberler 26.09.2015, 12:20
Chp'li Sındır: ‘1 Kasım Akp'nin Yok Oluş Miladı Olacak'

İZMİR(ANKA) - CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Kurban Bayramını hemşerileri ve partililerle geçirdi. Bayramlaşma ziyaretleri kapsamında Bornova, Karşıyaka, Çiğli, Bayraklı, Kemalpaşa, Foça, Menemen, Aliağa, Bergama ve Kınık’ta hemşerileri ile buluşan Sındır, “1 Kasım seçimleri CHP’nin zaferi, AKP’nin yok oluş miladı olacak ” dedi.

Hemşerilerinin bayramını kutlayan Sındır, “İnsanların kurban edilmediği, evlat acısının yaşanmadığı, ana babaların, evlatların, eşlerin yüreğine ateş düşmediği; huzur, barış, sevgi ve kardeşlik içerisinde bir Türkiye özlemiyle kurban bayramı kutlu olsun” dedi.

-“TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ İÇİN...”-

Partinin İzmir ilçe örgütlerinin düzenlediği bayramlaşma törenlerinde partililere seslenen Sındır, “Türkiye’nin geleceği için, Türkiye’nin birlikteliği ve kardeşçe yaşamı için sevdiklerimizle, dostlarımızla, yoldaşlarınızla bu bayramda küskünlükleri geride bırakalım. Ülkemizin aydınlık yarınları üzerine odaklanalım” dedi.  CHP’nin iktidara yürüdüğünü söyleyerek sözlerine devam eden Sındır, “hep birlikte omuz omuza iktidara yürüdüğümüz bu yolda, daha kararlı daha azimli olmamız gerekiyor.  Halkın iktidarını daha çok çalışarak, daha fazla hemşerimizle kenetlenerek kurabiliriz. Türkiye’nin her seçim bölgesinde aynı mücadele azmi ile çalışırsak iktidar oluruz” diye konuştu.

 -“BİR ARADA OLMAK ZORUNDAYIZ”-

CHP etrafında örgütlenmenin önemine vurgu yapan Sındır, “Yurttaşlarımızı bir birbirinden ayıran değil, bizi bir araya getiren değer olan CHP, onun altı ilkesi ve Cumhuriyetimizin değerleri etrafında mücadelemizi kardeşçe barış içerisinde sürdürelim. Halkımız 7 Haziranda AKP'nin iktidarına dur dedi. 1 Kasım seçimleri CHP’nin zaferi, AKP’nin yok oluş miladı olacak. Hepimizin, ülkemizin geleceğine, Cumhuriyete, parlamenter demokrasiye sahip çıkmak ve yaşatmak adına bir arada olmamız gerekiyor” açıklaması yaptı.

- “ÖNCE TÜRKİYE DEDİK”-

Sözlerine AKP’nin 13 yıllık iktidarını eleştirerek devam eden Sındır, “AKP 13 yıllık iktidarı boyunca milletimizin insanca; barış, sevgi, kardeşlik içerisinde yaşam hakkını elinde aldı. AKP bütün kurum ve kurallarıyla egemen olmuş, muhalefet diye bir şeyi asla tanımayan, fütursuzca her istediği kanunu çıkaran, her şeyi yaparım diyen, anayasayı bile takmayan bir anlaşıyla ülkemizi idare eti. Ama milletimiz 7 Haziran’da bunun farkına vardı, uyandı ve AKP’ye ‘sana artık tek başına iktidar hakkını vermiyoruz’ dedi. Biz 7 Haziran’da milletimizin verdiği mesajı çok iyi gördük. Biz 7 Haziran sonrasında koalisyon sürecinde parti menfaatinden önce Türkiye dedik, önce Türkiye’nin menfaatleri dedik. Önce millet ve memleket dedik. Ülkemizin refahı, mutluluğu için aydınlık geleceği için biz ne yapılması gerekiyorsa onu yaptık” diye konuştu. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@