CHP'li Özgür Özel'den ''HDP'ye Bakanlık'' açıklaması

Geçtiğimiz günlerde TV programına katılan CHP İstanbul milletvekili Gürsel Tekin'e sorulan soru üzerine verdiği yanıtın yankıları halen devam ediyor. Yeni açıklama Özgür Özel'den geldi.

CHP'li Özgür Özel'den ''HDP'ye Bakanlık'' açıklaması

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in katıldığı canlı yayın programında kendisine sorulan, ''İktidar olursanız HDP'ye bakanlık verecek misiniz?'' sorusuna, ''Elbette HDP'ye bakanlık verilebilir'' yanıtın verdi. Tekin'in söylemleri sonrası ülke gündemini yoğun ilgilendiren konuya aynı partiyi paylaştıkları Özgür Özel'den açıklama geldi. Özel, ''HDP'ye bakanlık verilme ihtimali üzerinden yapılan tartışmalara beyler kendinize gelin demek lazım. Bakanlığı ne Gürsel Tekin ne Özgür Özel ne o ne bu, millet alır verir'' dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, katıldığı canlı yayın programında kendisine sorulan soruya karşı verdiği yanıt, ''HDP'li başkana elimizi kaldırıyor muyuz? Buna genel başkanlar dahil. 'Sayın başkanım söz hakkı istiyorum' Şimdi bunu hak sayacaksınız ama bu ülkeyi yönetmek için bu kabul olmaz... O zaman seçime sokmayın kardeşim. Böyle bir şey olabilir mi? O zaman milli irade nerede kaldı. Bu seçmen yarın nasıl oy verecek kendi partisine. Elbette HDP'ye bakanlık verilebilir, her partiye verilebilir.'' ifadelerini kullanmıştı.

CHP'li Gürsel Tekin'in katıldığı canlı yayında kendisine sorulan soru üzerine verdiği yanıtın yankılar halen sürmeye devam ediyor. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Sözcüsü Faik Öztrak'tan son Özgür Özel'den de konuyla alakalı açıklama geldi.

''BEYLER KENDİNİZE GELİN''

Özgür Özel'den konuyla alakalı şu sözleri kaydetti:

''CHP'nin görüşlerini, Sayın Genel Başkan, Sayın Parti Sözcümüz ve üç grup başkanvekili açıklar. CHP'nin partiye ait somutlaşmış yetkili organlarında görüşülmüş, karara bağlanmış, MYK tarafından benimsenmiş ve Sayın Genel Başkan tarafından kamuoyuna duyurulması uygun görülmüş görüşlerini, üç grup başkanvekilimiz, Parti Sözcümüz ve Sayın Genel Başkan'dan duyabilirsiniz. Bunun dışında yapılan değerlendirmeler, kişisel değerlendirmelerdir.

Bunun ötesinde yapılan her şey spekülasyondur. Sayın Gürsel Tekin'in orada yapmış olduğu açıklama da kendisinin kişisel değerlendirmesidir. Ben kendi değerlendirmem açısından bir şey söyleyecek olursam da 6'lı masa, hem Genel Başkanımız hem partimizin yetkili kurulları tarafından millet masası, son derece önemsenen, çalışmalarına değer verilen ve uyum içinde çalıştığı için de Türkiye'ye güven veren masadır. Millet masasının tüm bileşenlerinin ortak kararları dışında ne bizim ne bizden bir arkadaşın o masaya karar dayatması söz konusu değildir. HDP'ye bakanlık verilme ihtimali üzerinden yapılan tartışmalara 'beyler kendinize gelin' demek lazım. Bakanlığı ne Gürsel Tekin ne Özgür Özel ne o ne bu; millet alır millet verir.'' ifadelerini kullandı.