Chp'li İnce'den Konya Tepkisi: Bu Saygısızlığı Şiddetle Kınıyorum

ANKARA (ANKA) – CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Türkiye ile İzlanda arasında Konya’da oy...

Haberler 14.10.2015, 15:10
Chp'li İnce'den Konya Tepkisi: Bu Saygısızlığı Şiddetle Kınıyorum

ANKARA (ANKA) – CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Türkiye ile İzlanda arasında Konya’da oynanan karşılaşmada, Ankara’daki patlamada hayatını kaybedenler için yapılan saygı duruşu sırasında tribünlerden gelen ıslık ve yuhalamalara tepki gösterdi.

İnce, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, milli maçta yapılan saygı duruşunda, kendilerini bu ulusun parçası olmaktan koparmış insanların saygısızlığına tanıklık edildiğini ifade ederek, “13 yıldır izlenen politikaların, söylenen sözlerin bu sonucu yaratacağını hep söyledik. Bunlar olmasın diye mücadele ettik, ediyoruz. Tribünlerde gördüğümüz saygısızlık AKP’nin muhalefeti iç düşman, siyasi rekabeti savaş zannetmesinden güç alıyor” dedi. Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan bu günlerde bu saygısızlığı şiddetle kınadığını belirten İnce şöyle devam etti:

“Bu saygısızlığın hoşgörünün başkenti, ‘gel ne olursan gel’ diyen Mevlana’nın kentinde olmasından da ayrıca üzüntü duyuyorum. AKP'nin yol açtığı bu gidiş iyi bir gidiş değildir. Eğitimde, sağlıkta, ekonomide, adalette yaşadığımız sorunları çözeriz ama birliğimizde, ideallerimizde, bir arada yaşama arzumuzda yaşanan bölünmeyi zor çözeriz. Acılarını birlikte yaşayamayan bir toplum nasıl bir arada yaşayacak?” (ANKA)

(GO/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@