Chp'li Bekaroğlu: Millet İradesine Karşı Susulur

ANKARA(ANKA) – CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, “Se&cce...

Haberler 03.11.2015, 22:00
Chp'li Bekaroğlu: Millet İradesine Karşı Susulur

ANKARA(ANKA) – CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, “Seçim sonuçları ile ilgili söyleyecek söz yok. Milletin iradesi bu, millet iradesine karşı susulur, milletin sözü kabullenilir. AKP seçimi kazanmıştır” dedi.

CHP’li Bekaroğlu, sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımlarda bulundu. “Niye susuyorsun, dersini aldın, söyleyecek sözün kalmadı, değil mi?” diye mesajların çoğaldığını belirten Bekaroğlu, “Evet, seçim sonuçları ile ilgili söyleyecek söz yok. Milletin iradesi bu, millet iradesine karşı susulur, milletin sözü kabullenilir. AKP seçimi kazanmıştır; yeni seçime kadar ülkeyi yönetecektir. CHP ise seçimden anamuhalefet partisi olarak çıkmıştır” dedi.

CHP’nin anamuhalefet görevini yapacağından hiç kimsenin şüphesinin olmasını isteyen Bekaroğlu, “Yapıcı muhalefetini eksik etmeyecek, iktidarı hukuk içinde denetleyecektir. Umarım; AKP, son zamanlarda yaptığı gibi hukuku zorlamaz, ülkenin ihtiyaçlarına kendi programı içinde çözümler bulur. Bu arada şunu da söylemem gerekir; şüphe yok ki CHP, ülkenin ihtiyacı olan sosyal demokrat programı geliştirmeye devam edecektir. Bunu yaparken CHP, barışın zedelenmemesi, toplumun kutuplaşmaması, hukukun korunması konusunda azami hassasiyeti gösterecektir” ifadelerini kullandı. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@