Chp'li Adaydan Tüm Adaylara Çağrı: Bir Noktada Toplanıp Kol Kola Barış Yürüyüşü Gerçekleştirelim

GAZİANTEP (ANKA) - CHP Gaziantep Birinci Sıra Milletvekili Adayı Akif Ekici barı...

Haberler 13.10.2015, 10:55
Chp'li Adaydan Tüm Adaylara Çağrı: Bir Noktada Toplanıp Kol Kola Barış Yürüyüşü Gerçekleştirelim

GAZİANTEP (ANKA) - CHP Gaziantep Birinci Sıra Milletvekili Adayı Akif Ekici barışı ancak siyasilerin tesis edebileceğini vurgulayarak, 1 Kasım seçimlerine katılan tüm siyasi partilerin milletvekili adaylarına, “Bir noktada toplanıp kol kola barış yürüyüşü gerçekleştirelim” çağrısında bulundu.

Ekici, bir “barış” çağrısı yaparak, “Coğrafyamıza özgü derin kültürel mirasın ve geleneklerimizin özünde saygı ve barış içinde bir arada yaşamak vardır. Bu zengin kültürümüz ve geleneklerimiz kavganın da adabını belirlemiştir. Her kim olursa olsun ölüye saygı da bu adap gereğidir, son yıllara kadar da asırlarca riayet edilmiştir” dedi.  

Ancak siyasetin gergin, kutuplaştırıcı ve ayrıştırıcı dili, insanları “ölüye saygı” geleneğinden uzaklaştırdığını savunan Ekici, şunları kaydetti:

“En çok birbirimize kenetlenmemiz gereken Ankara katliamından sonra bile ölenlerin etnik kimliği ya da siyasi tercihi göz önünde bulundurularak ‘oh çekmeler’ yaygınlaşıyor. Ülkemizin birlik ve beraberliğin dinamitleyen bu tavırdan bir an önce uzaklaşmamız gerekiyor.”

Tıpkı çatışma ortamını tesis ettikleri gibi barışı da ancak siyasilerin tesis edebileceğini hatırlatan Ekici bütün siyasi partilere önemli bir çağrıda bulunarak, “1 Kasım seçimlerine katılan 29 siyasi partiye bir çağrı yapmak istiyorum. Barışı ancak siyasiler inşa edebilir. Seçime katılan tüm partilerin adaylarının bir noktada toplanıp kol kola barış yürüyüşü gerçekleştirmelerini talep ediyorum. İl başkanları bu konuda ellerinden geleni yapmalı, tüm adaylar barışa dikkat çekmelidir. CHP Gaziantep İl Başkanımız bu konuda girişimlerde bulunacaktır” dedi. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@