Chp'li Adaydan Başbakan'a ‘Dövdüler' Tepkisi: Müflis Tüccar

ANKARA (ANKA)- Alevi Bektaşi Federasyonu eski Başkanı ve CHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı Fevzi G&u...

Haberler 27.09.2015, 13:35
Chp'li Adaydan Başbakan'a ‘Dövdüler' Tepkisi: Müflis Tüccar

ANKARA (ANKA)- Alevi Bektaşi Federasyonu eski Başkanı ve CHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı Fevzi Gümüş, Başbakan Davutoğlu’nun, “Mehmet Akif Ersoy'un Çanakkale şiirini başında sonuna ezbere, bağırarak okudum, sonuna kadar dinlediler, devamında fena dövdüler...” sözüne ilişkin “müflis tüccar” benzetmesi yaptı.

Alevi Bektaşi Federasyonu eski Başkanı ve CHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı Fevzi Gümüş, Başbakan Davutoğlu’nun, “Mehmet Akif Ersoy'un Çanakkale şiirini başında sonuna ezbere, bağırarak okudum, sonuna kadar dinlediler, devamında fena dövdüler...” sözlerine tepki göstererek şöyle dedi:

“Başbakan Davutoğlu önceki gün henüz lise öğrencisiyken solcuların düzenlediği bir toplantıda Mehmet Akif’in şiirini okuduğu için dayak yediğini açıklamış. Bu açıklama, yeni bir seçime giderken halka söyleyecek başka bir sözünün kalmadığının göstergesidir. Tam bir ‘müflis tüccar eski defterleri karıştırır’ örneği. Bu tarz çarpıtma amaçlı itiraflar, 12 Eylüllü yıllarda prim yapabilirdi. Bu nedenle Kenan Evren’in muktedir olduğu yıllarda söyleseymiş daha çok prim yapardı. Ben açıklamasını okur okumaz aklıma Freud’un bir sözü geldi. Hani Freud diyor ya, ‘birinin yalan söylemesine kızmam da yalan söylerken yakalanacak kadar salak bir insanın beni kandırmaya çalışmasına kızarım’. Sayın Başbakan’a tavsiyem, bugüne geri dönüp mensubu olduğu AKP’nin 13 yıllık hesabını vermesidir. O hesabı 1 Kasım’da soracağımızı unutmasın.” (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@