Chp'li 4 Vekilden Açıklama: Olağanüstü Kurultay Talebi Doğru Değil

ANKARA (ANKA) – CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz ve...

Haberler 12.11.2015, 15:20
Chp'li 4 Vekilden Açıklama: Olağanüstü Kurultay Talebi Doğru Değil

ANKARA (ANKA) – CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz ve Gaziantep Milletvekilleri Arif Ekici ile Mehmet Gökdağ, ortak bir açıklama yaparak olağanüstü kurultay talebini doğru bulmadıklarını belirtiler. “Genel Başkanımızı bu süreçte destekliyoruz” diyen 4 vekilin ortak yazılı açıklaması şöyle:

“Hepinizin bildiği gibi CHP’nin 35. Olağan Kurultayı süreci başlamış ve halan demokratik, katılımcı bir anlayışla devam etmektedir. Bu sürecin sağlıklı bir şekilde işlemesi, 1 Kasım seçimlerinin sonuçlarının sağlıklı bir zeminde irdelenmesi, gerekli derslerin çıkarılması, partimizin yeni bir vizyon ve yeni bir vitrinle kamuoyunun karşısına çıkması için, 35. Olağan Kurultay sürecinin kesinlikle kesintiye uğramaması gerekiyor. Bu nedenle, Olağanüstü Kurultay talebini doğru bulmuyoruz.

Sayın Genel Başkanımızın da vurguladığı gibi ‘CHP’de yaşanan değişim olumludur ve kararlıkla devam etmelidir.’ Biz olağan kurultayımızı Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar yürüyüşü için tarihi bir fırsat olarak görüyoruz ve Genel Başkanımızı bu süreçte destekliyoruz. 25. Olağan Kurultay’da herkesin arzu ettiği bu değişimin, dönüşümün ve yenilenmenin hayata geçirildiği, yeni bir örgütlenme modelinin ortaya konulduğu bir süreç olarak görülmelidir. Şuna herkes emin olsun ki, bu süreç sonunda kazanan CHP olacaktır. Kazanan Türkiye olacaktır.” (ANKA)

(GO/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@