CHP'den seçim genelgesi yayınlandı! 26 Aralık'a kadar dilekçeleri vermek zorundalar

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yapılan son dakika açıklamalara göre genel seçimler öncesi istifa genelgelerini yayınladı.

CHP'den seçim genelgesi yayınlandı! 26 Aralık'a kadar dilekçeleri vermek zorundalar

CHP'den seçim genelgesi yayınlandı! 26 Aralık'a kadar dilekçeleri vermek zorundalar - Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yapılan son dakika açıklamalara göre genel seçimler öncesi istifa genelgelerini yayınladı. Bu genelgelere göre ise aktif görevde bulunan kişilerin 26 Aralık tarihine kadar istifa etmeleri gerektiği belirtildi.

Cumhuriyet Halk Partisi, yaklaşan genel seçimler öncesinde beklenen genelgeyi resmen duyurdu. Buna göre ise genel sekreter Selin Sayek Böke ve Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kağan Salıcı imzasını taşıyan genelde 5 Aralık 2022 tarihi ile 26 Aralık 2022 tarihleri arasında milletvekili adayı olacak kişilerin istifa etmeleri gerektiği bildirildi.

Vekil adayı olmak isteyen il başkanları, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, ilçe yönetim kurulu üyeleri, belde başkanları, belde yönetim kurulu üyeleri 26 Aralık tarihine kadar istifa edecekler.

Kamu Gündemi'ni Twitter'dan takip etmek için tıklayın!