Chp'den 'plakasız Araç' Tepkisi

İSTANBUL (ANKA) - CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, seçim bölgelerinden gelen plakasız “p...

Haberler 01.11.2015, 12:45
Chp'den 'plakasız Araç' Tepkisi

İSTANBUL (ANKA) - CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, seçim bölgelerinden gelen plakasız “polis aracı” haberleri üzerine açıklamalarda bulunarak, “Kim olursa olsun plakasız araç kullanmanın suç olduğunu” belirtti. Tekin, İçişleri Bakanı ve valileri göreve çağırdı.

Kalamış Şehit Murat Özyalçın İlköğretim Okulu'nda oğlu, eşi ve CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin ile gelerek oyunu kullanan CHP Genel Sekreteri Tekin yaptığı açıklamada, önceki seçimlerde olduğu gibi seçim çevrelerinde yine plakasız araçların bulundurulduğuna dikkat çekti. Tekin, şunları kaydetti:

“Kim hangi nedenlerle plakasız araç kullanıyorsa, niyetinin kötü olduğu kesin. Hele bu araçların polis aracı olduğu ifadeleri durumun vehametini daha da artırıyor. AKP İktidarının, seçim hilelerine polisi karıştırmak istediğini görüyoruz. Seçimin güvenliğinden sorumlu olan kolluk kuvvetleri kötü niyetli siyasilerin aleti olmamalı ve asli görevlerini tartışmaya mahal vermeden ifa etmeliler. Aksi taktirde suça ortak olacaklardır. Her şeye rağmen Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğunu bilmeleri, hatırlamaları gerekir. İçişleri Bakanı ve valileri de bu hukuksuz uygulama karşısında sorumlu davranmaya davet ediyorum. Seçim çevresinde bulunan ve “polis aracı” olduğu iddia edilen bu araçların hangi amaçla ve kim tarafından kullanıldığı derhal açıklanmalı ve gerekli önlem alınmalı.”

Tekin, kendi partisinin görevlilerinden de plakasız araç gördükleri bölgelerde tutanak tutturulması için çalışma yapmalarını istedi.  (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@