Chp Pm Vekil Listesine Son Şeklini Vermek Üzere Toplandı

ANKARA(ANKA) – CHP Merkez Yönetim Kurulu’nun (MYK) ardından Parti Meclisi (PM) de Genel Başkan ...

Haberler 17.09.2015, 23:40
Chp Pm Vekil Listesine Son Şeklini Vermek Üzere Toplandı

ANKARA(ANKA) – CHP Merkez Yönetim Kurulu’nun (MYK) ardından Parti Meclisi (PM) de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Genel merkezde saat 20.00’de toplanması planlanan PM, 3 saat geç başladı. PM toplantısında, MYK tarafından belirlenen milletvekili aday listesi netleştirilecek.

-GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZÇELİK GİTTİ, KORAY ÇALIŞKAN GELDİ-

Edinilen bilgiye göre, MYK’da belirlenen listede, 7 Haziran seçimlerinde İstanbul 3. Bölge 7. sırada bulunan, Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik bu kez aday gösterilmedi. Özçelik’in yerine aynı bölgede 9. sırada bulunan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu’nun kaydırıldığı öğrenildi.

Bekaroğlu’ndan boşalan 9. sıraya ise Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeliğinden istifa eden Doç. Dr. Koray Çalışkan’ın milletvekili adayı olarak gösterildiği belirtildi. Özçelik MYK toplantısının ardından, PM toplantısına katılmadan genel merkezden ayrıldı.

Özçelik’in yansıra MYK üyelerinden Ercan Karakaş, Yakup Akkaya ve Seyhan Erdoğdu da milletvekili listesinde yer almıyor.

-ARDAHAN VE KAHRAMANMARAŞ BU İSİMLERE EMANET-

Türkiye’nin Duşanbe Büyükelçiği’nden istifa eden eski Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz, Ardahan milletvekili adayı olarak listeye girdi. Eski RTÜK üyesi Ali Öztunç da, Kahramanmaraş birinci sıradan milletvekili adayı olarak gösterildi. CHP bu iki ilde milletvekili çıkaramamıştı.

Aday listesi PM’nin onayına sunularak son şeklini alacak. Milletvekili aday listeleri yarın 17.00’ye kadar YSK’ya teslim edilecek. (ANKA)

(GO/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@