Chp Myk Toplantısı Sona Erdi, Yarın Bir Toplantı Daha

ANKARA (ANKA) – CHP’de, 1 Kasım seçimlerinin ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ...

Haberler 03.11.2015, 18:15
Chp Myk Toplantısı Sona Erdi, Yarın Bir Toplantı Daha

ANKARA (ANKA) – CHP’de, 1 Kasım seçimlerinin ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gerçekleştirilen Merkez Yönetim Kurulu(MYK) toplantısı sona erdi.

Genel merkezde, basına kapalı olarak yaklaşık 4 süren toplantıda, 1 Kasım seçim sonuçları masaya yatırıldı. Edinilen bilgiye göre, toplantıda MYK üyeleri tek tek seçim sonuçları hakkındaki değerlendirmesini sundu. Toplantıda, Türkiye’de yaşanan olağanüstü bir sürece karşın CHP’nin “güvenli liman” algısını koruduğu, diğer iki muhalefet partisi gibi “akıbete uğramadığı” yorumları yapıldı. Toplantıda CHP’nin anamuhalefet görevini daha etkin bir şekilde yürütmesi ve partinin bütünlük içinde hareket etmesi konusunda mutabakata vardığı kaydedildi.

-"OLAĞAN KURULTAY BİR AN ÖNCE YAPILSIN"-

Toplantıda olağan kurultay süreci de değerlendirildi. Kurultay takviminin gözden geçirildiği toplantıda, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun il ve ilçe kongrelerinin bir an önce tamamlanarak, 35. Olağan Kurultayın bir an önce yapılmasını istediği belirtildi. Buna göre büyük kurultayın Ocak ayı içinde yapılması öngörüldü.

-TOPLANTILARA DEVAM-

CHP’de seçim sonuçlarını değerlendirme toplantıları devam edecek. Genel Başkan Kılıçdaroğlu yarın saat 12.00’de MYK üyelerini yeniden toplantıya çağırdı. Kılıçdaroğlu başkanlığında yapılacak toplantıda seçim analizlerinin yanı sıra geleceğe dönük stratejilerin de görüşüleceği belirtildi. CHP Parti Meclisi’nin de önümüzdeki günlerde toplanması bekleniyor. (ANKA)

(GO/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@