Chp Myk: İhmali Olan Tüm Siyasi Sorumluların İstifa Etmelerini Bekliyoruz

ANKARA(ANKA) – CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında topl...

Haberler 10.10.2015, 17:30
Chp Myk: İhmali Olan Tüm Siyasi Sorumluların İstifa Etmelerini Bekliyoruz

ANKARA(ANKA) – CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında toplanan MYK toplantının ardından, “İçinden geçmekte olduğumuz bu karanlığın faillerinin bir an önce bulunarak adalet önüne çıkartılmasını istiyoruz.  Güvenlik ve istihbarat kurumlarının hangi gerekçeyle böyle büyük bir zaaf içerisinde olduğunun araştırılmasını talep ediyoruz. Bu olayda ihmali olan tüm siyasi sorumluların gecikmiş de olsa istifa etmelerini bekliyoruz” açıklaması yapıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında saat 16.00’da toplanan ve yaklaşık 45 dakika süren MYK’nın ardından yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti’nin başkentinde, Ankara’nın göbeğinde, Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne sadece beş yüz metre mesafede patlayan hain bombalarla 86 vatandaşın hayatını kaybettiği belirtildi.

Tarihe “Kanlı Cumartesi” olarak geçecek bu saldırının hedefinde, ülkede huzur isteyen, demokrasi isteyen, adalet isteyen milyonlar olduğu belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

“Bu saldırının hedefinde bu ülkede huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşamak isteyen, kendi ülkesinde güven içinde hayatını sürdürmek isteyen vatandaşlarımız var. Bu saldırının hedefinde Türkiye’nin birliği, kardeşliği ve huzuru var. Kandan, kaostan, şiddetten ve ölümden beslenenler ne yaparlarsa yapsınlar kaybedecekler. Kendi ikbali için kan dökmekten çekinmeyen eli kanlı şebekeler yerle bir olacaklar. Huzur, birlik ve demokrasi isteyenler,  bu ülkede birlikte barış içerisinde yaşamak isteyenler mutlaka kazanacaktır.”

 

-“TERÖRE VE ŞİDDETE KARŞI ATILACAK HER ADIMA KOŞULSUZ DESTEK VERMEYE HAZIRIZ”-

 

“Canımız yansa da, çok öfkeli de olsak, sağduyumuzu korumalıyız” denen açıklamada, “Bu ülkede ‘Önce Türkiye’ diyenler, ellerinde pankartlar ve dudaklarında en güzel şarkılarla demokrasi ve barış içerisinde yaşamak isteyen altın gibi gençler, dürüst ve namuslu insanlar varken demokrasi ve barış dolu günler mutlaka doğacaktır. İçinden geçmekte olduğumuz bu karanlığın faillerinin bir an önce bulunarak adalet önüne çıkartılmasını istiyoruz.  Güvenlik ve istihbarat kurumlarının hangi gerekçeyle böyle büyük bir zaaf içerisinde olduğunun araştırılmasını talep ediyoruz. Bu olayda ihmali olan tüm siyasi sorumluların gecikmiş de olsa istifa etmelerini bekliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Türkiye’nin bu tabloyu hak etmediği kaydedilen açıklamada, “Türkiye her güne kanla, katliamla, şiddetle, terörle uyanan bir ülke olmaya layık değil. Teröre ve şiddete karşı atılacak her adıma; koşulsuz, amasız destek vermeye hazırız. Bu güzel ülkede bir daha asla böyle olayların yaşanmaması için herkes sorumluluk bilinci ile hareket etmeli ve gereken adımları tereddütsüz atmalıdır” denildi.

 

-“HÜKÜMETİ ULUSAL YAS İLAN ETMEYE DAVET EDİYORUZ”-

 

Bu memleketin bütün evlatlarına, bütün vatandaşlara açık çağrıda bulunulduğu belirtilen açıklamada şöyle denildi:

“Türkiye bu acıları yaşamaya her gün çocuklarının ölümüne uyanmaya ve felaketlerin esiri olmaya mahkum bırakılamaz. Biz bu ülkenin makul insanlarının sesi olmaya, bu itiraza öncülük etmeye, bu ülkede güven ve huzur ortamını yeniden inşa etmek için sorumluluk almaya hazırız. Miting ve siyasi propaganda faaliyetlerimizi önümüzdeki 3 gün için durdurma kararı almış bulunuyoruz. Bu acı saldırı nedeniyle hükümeti ulusal yas ilan etmeye davet ediyor, bu hain saldırıda hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, sevenlerine ve ailelerine sabır, milletimize baş sağlığı, yaralılarımıza sağlık diliyoruz.” (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@