Chp Milletvekili Vekil Ne Demek İstedi: Cumhuriyet'i Ziyaret Ettim Ardından Toma Konuşlandırıldı

-CHP’li Eren Erdem ve Ali Şeker Cumhuriyet gazetesini ziyaret etti.

Haberler 31.10.2015, 17:15
Chp Milletvekili Vekil Ne Demek İstedi: Cumhuriyet'i Ziyaret Ettim Ardından Toma Konuşlandırıldı

İSTANBUL (ANKA) – IŞİD’ın elinde Cumhuriyet gazetesinin Ankara ve İstanbul bürolarının adres ve eylem planlarının ele geçtiği bilgisi yayılınca CHP İstanbul Milletvekilleri Eren Erdem ve Ali Şeker, gazetenin İstanbul bürosunu ziyaret etti. CHP’li Şeker, “Dün ben bir görüşme nedeniyle Cumhuriyet Gazetesi’ne uğradım görüşmemin hemen ardından Gazete'ye TOMA’lar konuşlandırılıyor, bu koşullarda seçime gidiyoruz” dedi.

Gaziantep’te şüphe üzerine takip edilen kişilerin evlerinde arama yapan emniyet birimleri, şüphelilerin hücre evlerinde bilgi ve belgeler arasında Cumhuriyet Gazetesi’nin İstanbul Şişli’deki merkezinin ve Ankara Bürosunun adresi ile eylem planı ele geçirdi.

CHP İstanbul Milletvekilleri Eren Erdem ve Ali Şeker, Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik eylem planının ortaya çıkmasının ardından, polisin sıkı güvenlik önlemi alındığı İstanbul Bürosuna bir ziyaret gerçekleştirdi.

Twitter’dan gazete binasının polis ekipleri ve TOMA’larla konuşlandırıldığını belirten CHP Medya Komisyonu üyesi Eren Erdem, gazete çalışanlarıyla görüştükten sonra açıklama yaptı. Erdem, “Ülkemizde tam bir olağanüstü hal yaşanmaktadır. Geçtiğimiz gün İpek Medya’ya kayyum atanmasını protesto eden gazetecilere adeta ‘terörist’ gibi biber gazı ve TOMA’yla saldıran emniyet,  seçime bir gün kala ‘kamu düzeni’ gerekçesiyle gazetelere yine terörden korumak için TOMA’larını yolluyor. Bugüne kadar hiçbir tehdidi ve uyarıyı dikkate almayan hükümetin, bu tavrı, ister istemez gazeteciler üzerinde bir psikolojik baskıya neden olabiliyor. İnsanlarımız iktidara duyduğu bu güvensizlik nedeniyle de terörize edilmiş durumda. Ülke yönetiminin bir an önce normalleşmesi gerekiyor” dedi.

-ANKARA BÜRO 1 KASIM AKŞAMINA KADAR SEÇİM GÜVENLİĞİ ÇERÇEVESİNDE-

Bir polis ekibinin Ankara Bürosu’ndaki gazete yetkililerine 1 Kasım akşamına kadar seçim güvenliği çerçevesinde kalacaklarını bildirdiğine de değinen Erdem, “Bir polis ekibi 1 Kasım akşamına kadar güvenlik önleminin alınacağına değinmiş. Bu açıklamalar da ister istemez güvenlik önlemine ilişkin bir kuşku yaratıyor. Madem ortada bir tehdit var, 1 Kasım’dan sonra güvenlik tehdidi ortadan kalkacak mı? 1 Kasım’ın teröristler nezdinde bir özelliği var mı? Yoksa hükümet bir yandan da seçime kadar muhalif haberler yapılmasın diye basına gözdağı mı vermek istiyor? İşte herkesin birbirine sorduğu bu sorular, tam da AKP yönetiminin samimiyetsizliğinin ve geçici hükümete duyulan güvensizliğin bir yansımasıdır” dedi.

-NE DEMEK İSTEDİ?-

İstanbul Milletvekili Ali Şeker, “Ülkemizde her şey güvenlik dâhil seçime endekslendi. Bu güvenlik önlemleri nedense seçime günler kala akıllara geliyor. Son bir haftada tüm medyaya adeta bir gözdağı verircesine bir medya grubu polis eşliğinde gasp ediliyor, yandaş tetikçi yazarlar tarafından tüm muhalif kanallar tehdit ediliyor hakemler Saraydaki zatın arabulucuğuyla rehinelikten kurtulabiliyor. Dün ben bir görüşme nedeniyle Cumhuriyet Gazetesi’ne uğradım görüşmemin hemen ardından Gazete'ye TOMA’lar konuşlandırılıyor, bu koşullarda seçime gidiyoruz” dedi. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@