CHP Milletvekili Gürsel Tekin iktidar olurlarsa HDP'ye bakanlık verilebileceğini açıkladı!

Türkiye iç siyasetinde son birkaç saat içerisinde ilginç gelişmeler yaşanıyor. Buna göre ise CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'den tepki çekecek açıklamalar geldi. CHP Milletvekili Gürsel Tekin iktidar olurlarsa HDP'ye bakanlık verilebileceğini açıkladı!

CHP Milletvekili Gürsel Tekin iktidar olurlarsa HDP'ye bakanlık verilebileceğini açıkladı!

CHP Milletvekili Gürsel Tekin iktidar olurlarsa HDP'ye bakanlık verilebileceğini açıkladı! Türkiye iç siyasetinde son birkaç saat içerisinde ilginç gelişmeler yaşanıyor. Buna göre ise CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'den tepki çekecek açıklamalar geldi. Buna göre ise Gürsel Tekin, iktidar olmaları durumunda HDP'ye bakanlık verebileceklerini açıkladı.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin bugün Tv100'de Pınar Işık Ardor'un sunduğu "Pazar Siyaseti" programında şok açıklamalara imza attı. Buna göre ise gündemi değerlendiren Tekin'e Ardor "İktidar olursanız HDP'ye bakanlık verecek misiniz?" sorusunu yöneltti.

"ELBETTE HDP'YE BAKANLIK VERİLEBİLİR"

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, "HDP'li başkana elimizi kaldırıyor muyuz? Buna genel başkanlar dahil. 'Sayın başkanım söz hakkı istiyorum' Şimdi bunu hak sayacaksınız ama bu ülkeyi yönetmek için bu kabul olmaz... O zaman seçime sokmayın kardeşim. Böyle bir şey olabilir mi? O zaman milli irade nerede kaldı. Bu seçmen yarın nasıl oy verecek kendi partisine. Elbette HDP'ye bakanlık verilebilir, her partiye verilebilir." diye konuştu.

Gürsel Tekin'in bu açıklamaları kısa süre içerisinde sosyal medyada büyük tepki topladı.