Chp Milletvekili Adayı Purçu: En Önemli Sorun İşsizlik Ve Yoksulluk

İZMİR (ANKA) – CHP’nin Roman milletvekili adayı Özcan Purçu, “Din, dil, ırk farkı gözetmeksizin herkesin en önemli sorunlarından biri işsizlik ve bunun sonucu olan yoksulluktur” dedi. Purçu, seçim bölgesi İzmir’de esnaf ziya

Haberler 14.05.2015, 17:42
Chp Milletvekili Adayı Purçu: En Önemli Sorun İşsizlik Ve Yoksulluk

İZMİR (ANKA) – CHP’nin Roman milletvekili adayı Özcan Purçu, “Din, dil, ırk farkı gözetmeksizin herkesin en önemli sorunlarından biri işsizlik ve bunun sonucu olan yoksulluktur” dedi.

Purçu, seçim bölgesi İzmir’de esnaf ziyaretlerinde bulunarak, vatandaşların sorunlarını dinledi. Milletvekili seçildiği andan itibaren, Türkiye’nin daha yaşanabilir bir ülke olması için aralıksız çalışacağını ifade eden Purçu, “Din, dil, ırk farkı gözetmeksizin herkesin en önemli sorunlarından biri işsizlik ve bunun sonucu olan yoksulluktur” dedi. Toplumun artık patlama noktasına geldiğini savunan Purçu, işsizliğin en fazla vurduğu kesimin ise Romanlar olduğunu belirtti. Bu durumun sosyal bir risk oluşturduğunu, Roman sorununun bir gün herkesin kapısını vurabileceğini kaydeden Purçu, “İş, aş, ev yok. Mesleki bilgi ve beceri çok az. Üniversitelerde okuyan Roman öğrenci sayısı bini bulmuyor. Daha da acı olan okuma-yazma bilmeyen pek çok Roman vatandaşımız var. İşte bu sorunları giderecek somut adımlar atmak için partimiz CHP ile tüm planlarımız hazır” dedi. (ANKA)

(GO/ORH)

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@