CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Memur Adaylarına "Mülakatı Kaldıracağız, Torpil Bitecek"

Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında memur adaylarına yönelik açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu KPSS'de sözlü sınavların kaldırılacağını sınavda başarılı olanların atanacağını ifade etti.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Memur Adaylarına "Mülakatı Kaldıracağız, Torpil Bitecek"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu önümüzdeki sürece dair vaatlerde bulundu. Seçimleri kazanmaları durumunda yapacakları icraatlar hakkında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu memur adaylarının en çok dile getirdikleri sorunlardan olan mülakat konusuna değindi. Kılıçdaroğlu eleştirilen sözlü sınav uygulamasının kaldırılacağı vaadinde bulundu. ü

KPSS'DE SÖZLÜ SINAV KALDIRILACAK TORPİL BİTECEK

CHP Grup Toplantısı kapsamında bir konuşma gerçekleştiren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu siyaset, gündem, ekonomi başlıklarına değindi. 

KYK Kredi Faizlerinin Tamamı Silinecek

Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında mezunların kreid sorunu olduğunu ifade etti. KYK Kredi borçlarına nasıl bir çözüm sunacaklarını açıklayan Kılıçdaoğlu, faizlerin silineceğini ve borçların ise işe girdikten sonra ödenmeye başlayacağını ifade etti. 

"KYK'dan kredi almışlar, büyük bir kısmı işsiz. Erdoğan'ın iki eli onların yakasında. İşe girmemiş, nasıl ödeyecek? Onlara CHP adına söz verdim. İktidara geldiğimizde faizlerin tamamını sıfırlayacağız. İş bulduktan sonra taksitlerle ödemelerine imkan sağlayacağız. 19 yılda yurt sorunun çözemedi. En geç bir yıl içinde Türkiye Cumhuriyeti devletinde öğrenciler için yurt sorunu kalmayacak."

Mülakatı Kaldıracağız

Memur alımlarında uygulanan sözlü sınav sistemine de eleştirilerde bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu sistemin kaldırılacağını söyledi. Tarım alanında da adımlar atılacağını ifade eden CHP Lideri diğer vaatleri şöyle açıkladı. 

* KPSS sınavında sözlüyü bitireceğiz. Kim başarılı olursa...

* Tarımın olduğu yerde ziraat mühendisi göndereceğiz. Çiftçiye yardım edecek. Veteriner görevlendireceğiz. Çiftçi bekliyor...

* Dijital ticaretin önündeki engelleri kaldıracağız.

* Üniversiteler kendi rektörlerini kendileri seçecek, oraya siyaseti bulaştırmayacağız.

İNTERNETSİZ EV KALMAYACAK

CHP Lideri 2 sene içinde internet olmayan ev kalmayacağını söyledi. Avrupa'nın en ağır işleyen internet sistemini Türkiye'nin kullandığını vurgulayan CHP Genel Başkanı, bu sisteme ise en fazla parayı bizlerin ödediğini söyledi. Bu durumunda son bulacağını sözlerine ekledi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@