Chp Lideri Kılıçdaroğlu: Gazilerimize Ve Ailelerine Sahip Çıkma Görev Ve Sorumluluğumuz Artarak Devam Edecektir

ANKARA(ANKA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şehitler ve gaziler ...

Haberler 18.09.2015, 20:20
Chp Lideri Kılıçdaroğlu: Gazilerimize Ve Ailelerine Sahip Çıkma Görev Ve Sorumluluğumuz Artarak Devam Edecektir

ANKARA(ANKA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şehitler ve gaziler için bugüne kadar yapılanlar, yapılacak olanların, kendilerinin göstermiş olduğu kahramanlık ve fedakarlığın yerini tutamayacağını belirterek, “Bu bilinçle, tüm şehitlerimizin aziz hatıralarına duyduğumuz saygı, gazilerimize ve ailelerine sahip çıkma görev ve sorumluluğumuz artarak devam edecektir. Kararlılık ve sorumluluğumuz, vatanseverliğimizin ve tarihimize karşı duyduğumuz saygının doğal bir sonucudur” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 19 Eylül Gaziler Günü sebebiyle bir mesaj yayımladı. Gaziler Günü’nün TBMM tarafından Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından 19 Eylül 1921’de, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşal” rütbesi ve “Gazi” unvanın verildiği tarihi bir gün olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Gaziler Günü’nün taşıdığı derin anlamın ışığında vurgulamak isterim ki şehitler ve gazilerimiz için bugüne kadar yapılanlar, yapılacak olanlar, kendilerinin göstermiş olduğu kahramanlık ve fedakarlığın yerini tutamaz. Bu bilinçle, tüm şehitlerimizin aziz hatıralarına duyduğumuz saygı, gazilerimize ve ailelerine sahip çıkma görev ve sorumluluğumuz artarak devam edecektir. Kararlılık ve sorumluluğumuz, vatanseverliğimizin ve tarihimize karşı duyduğumuz saygının doğal bir sonucudur” dedi.

Kılıçdaroğlu, bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan sevgisinin sembolleri olan şehitleri rahmetle, gazileri şükranla andığını belirterek sevgi ve saygılarını sundu. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@