Chp Lideri Kılıçdaroğlu: Evlatlarının Yasını Tutan Ankara, Teröre Gereken Yanıtı Verecektir

ANKARA(ANKA) – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’n...

Haberler 12.10.2015, 21:10
Chp Lideri Kılıçdaroğlu: Evlatlarının Yasını Tutan Ankara, Teröre Gereken Yanıtı Verecektir

ANKARA(ANKA) – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’nın, başkent oluşunun 92. yılını kutlamak yerine, tarihe “Kanlı Cumartesi” olarak geçecek terör eyleminde kaybettiği evlatlarının yasını tuttuğunu belirterek, “Evlatlarının yasını tutan Ankara, ulusumuzun sergileyeceği dayanışma ruhuyla teröre gereken yanıtı verecektir” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Ankara’nın Başkent oluşunun 92. yıl dönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı.

Ankara’nın, başkent oluşunun 92. yılını kutlamak yerine, tarihe “Kanlı Cumartesi” olarak geçecek terör eyleminde kaybettiği evlatlarının yasını tuttuğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Atatürk ilke ve devrimlerinin, demokrasi ve cumhuriyetin sembolü olan Ankara, Türkiye'nin dört bir yanından "Barış ve Demokrasi" için toplanan onlarca evladını ebediyete uğurladı. TBMM'den top seslerinin duyulduğu günlerde dahi kurucu değerlerini kararlılıkla savunan, Kurtuluş Savaşı'nın en umutsuz anlarında bile ulusal birlikteliğimizin sembolü olan Ankara, bugün de aynı kararlılıkla geleceğe yürümek isteyen ülkemizin öncüsü olacaktır. Evlatlarının yasını tutan Ankara, ulusumuzun sergileyeceği dayanışma ruhuyla teröre gereken yanıtı verecektir” dedi.

Ankara’nın başkent oluşunun yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Ankara’yı kendilerine başkent kılan tüm arkadaşlarını sevgi, saygı ve rahmetle andığını belirten Kılıçdaroğlu, “İçinden geçtiğimiz bu karanlık günlerde toplumsal birlikteliğin en veciz örneğini gösteren vatandaşlarımızı içtenlikle selamlıyorum” dedi. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@