Chp Lideri Kılıçdaroğlu: Düne Kadar Terör Durmuştu Da 7 Haziran'dan Sonra Niye Parladı

ANKARA(ANKA) – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “7 Hazir...

Haberler 16.10.2015, 19:00
Chp Lideri Kılıçdaroğlu: Düne Kadar Terör Durmuştu Da 7 Haziran'dan Sonra Niye Parladı

ANKARA(ANKA) – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “7 Haziran’da sandığa gittiniz, oyunuzu kullandınız. Ne oldu da 1 Kasım’da sizi tekrar seçime zorladılar? Kim zorladı? Düne kadar terör durmuştu da 7 Haziran’dan sonra niye parladı? Terör nereden gelirse gelsin kimden gelirse gelsin, ne amaçla gelirse gelsin, Türkiye’deki bütün siyasi partilerin teröre karşı açık net tavır alması lazım. Terörden bıktık artık. Bunu yapmayan siyasi partiler, bu ülkeye hizmet eden siyasi partiler değildir” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediyesi tarafından yapılacak olan Karşıyaka Pazar Yeri ve Sosyal Tesisleri’nin temel atma töreninde konuştu. Türkiye’nin birlik ve beraberlik içinde kurulduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Ama son 10 yıldır bir ayrışma var, bölünme var toplumda. Bunun tek sorumlusu var bu ülkeyi yöneten siyasiler. Biz CHP olarak bütün vatandaşlarıma açık ve net şu güvenceyi veriyoruz; ‘bu toplumun birleştirici gücü olacağız, asla bölünmeye izin vermeyeceğiz bunun sözünü veriyorum.’ Bu güzel ülkeyi yurt edindik, kavgayı neden yapıyoruz, ayrışmayı neden yapıyoruz?” diye konuştu.

 

-“SANDIĞA GİTMEME DİYE BİR LÜKSÜMÜZ YOK”-

 

Siyasilerin iktidardan gitmemek için her türlü iftirayı atabildiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, “Bunlara son vermek zorundayız. Ankara’da Cumhuriyet tarihinin en büyük acı olayını yaşadık. 99 vatandaşımız hayatını kaybetti. Gencecik çocuklarımız, fidan gibi çocuklarımız. Yazık günah değil mi o evlatlarımıza? Farklı düşünüyor olabilirler, farklı dünya görüşüne sahip olabilirler, farklı kimlikleri olabilir ama bunlar bizim çocuklarımız, bu ülkenin çocukları, bu ülkenin çocukları için çalışamayacaksan niçin siyaset yapıyoruz? 1 Kasım’da sandığa gidiyoruz, 2 şey istiyorum. Sandığa gitmeme diye bir lüksümüz yok. Geçen seçimlerde sandığa gitmeyen bütün vatandaşlarıma sesleniyorum. Bu seçimlerde sandığa gidin, eğer, ‘ülkenin geleceği böyle gitsin’ diyorsanız gitmeseniz de olur. Ama ‘ben kendi ülkemde bütünlük istiyorum, bütün vatandaşlarımı kucaklamak istiyorum, ülkemin sorunları çözülsün’ diyorsanız sandığa gidin” dedi.

 

-“NE OLDU DA 1 KASIM’DA SİZİ TEKRAR SEÇİME ZORLADILAR?”-

 

Vatandaşların demokratik yollardan tepkisini göstermesi gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “7 Haziran’da sandığa gittiniz, oyunuzu kullandınız. Ne oldu da 1 Kasım’da sizi tekrar seçime zorladılar? Kim zorladı? Düne kadar terör durmuştu da 7 Haziran’dan sonra niye parladı. Terör nereden gelirse gelsin kimden gelirse gelsin, ne amaçla gelirse gelsin, Türkiye’deki bütün siyasi partilerin teröre karşı açık net tavır alması lazım. Terörden bıktık artık. Bunu yapmayan siyasi partiler, bu ülkeye hizmet eden siyasi partiler değildir. İnançlarımızla oynuyorlar, kimliklerimizle oynuyorlar, yaşam tarzımızla oynamak istiyorlar izin vermeyeceğiz. Bu ülkede birlik ve bütünlüğü savunacağız” dedi.

7 Haziran seçimlerinde ortaya çıkan iradeyi en iyi okuyan siyasi partinin CHP olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Bu ülkenin birliği, bütünlüğü için elimizi taşın altına koymaya hazırız” dediklerini ifade etti.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Saraya hizmet eden birisini istiyorsanız yeri belli, adresi belli. ‘Ama saraya değil de halka hizmet edenden parti istiyorum, lider istiyorum’ diyorsanız onun da yer ve adresi belli” dedi.

Siyasetin, gerginlik, kavga etme, zengin olma ve kin gütme alanı olmadığını kaydeden Kılıçdaroğlu, “Siyaset halka hizmet alanıdır. Çünkü halka hizmet, hakka hizmettir” Diye konuştu. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@