Chp Lideri Kılıçdaroğlu: Davutoğlu'nun Mahrem Dediği Hiçbir Konuyu Myk'da Bile Gündeme Getirmedim

ANKARA(ANKA) – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Davut...

Haberler 13.10.2015, 00:10
Chp Lideri Kılıçdaroğlu: Davutoğlu'nun Mahrem Dediği Hiçbir Konuyu Myk'da Bile Gündeme Getirmedim

ANKARA(ANKA) – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Davutoğlu ile yaptığı görüşmenin ardından, “Kılıçdaroğlu’na, sürmekte olan soruşturma ile ilgili bilgi veriyorum, onun kamuoyuyla paylaşılması doğru değil” sözlerine, “ ‘Bu konu mahremdir’ dediği, ‘aramızda kalsın’ dediği hiçbir konuyu MYK’da bile gündeme getirmedim. Benim devlet terbiyem bunu gerektirir” sözleriyle cevap verdi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Halk TV’de yayımlanan bir televizyon programına katılarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları cevaplandırdı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’yla yaptığı görüşmenin ardından düzenlediği basın toplantısının Davutoğlu tarafından, “Orada benim söylediklerimi benden izin almadan kamuoyuyla paylaşması doğru değil. Sürmekte olan soruşturma ile ilgili bilgi veriyorum, onun kamuoyuyla paylaşılması doğru değil” sözleriyle eleştirilmesini değerlendirdi.

 

-“MYK’DA BİLE GÜNDEME GETİRMEDİM”-

 

Davetin Başbakan Davutoğlu tarafından geldiğini ve Türkiye tarihinin en büyük terör saldırısının ardından gelen davete gitmemenin devlet adamlığına yakışmayacağını belirten Kılıçdaroğlu, “Gitmeden önce de kendi MYK’mızı topladık. Davutoğlu’na neleri sormamız gerektiğini, onları da not ettim. Sayın Davutoğlu olayları anlattı, bir kısmı ‘aramızda kalsın’ dedi. Bugün Davutoğlu, bir televizyon kanalında bazı mahrem konuları açıkladığımı söylemiş, ‘bu konu mahremdir’ dediği, ‘aramızda kalsın’ dediği hiçbir konuyu MYK’da bile gündeme getirmedim. Benim devlet terbiyem bunu gerektirir. Ama onun dışındaki olaylar, ‘bu konu gizli kalsın’ demediği için biz kendi görüşlerimizi açıkça dile getirdik. Bilgi verilmiş olmasına karşı Ankara’daki terör saldırısında DEAŞ şüphesini gündeme  getirmedim. ‘Örgüt ismi verildi’ demedim. Kendisi DEAŞ’ı bir numaralı şüpheli olarak açıklamış oluyor. Biz bu kadar dikkatli davrandık” dedi.

Kılıçdaroğlu, Başbakan Davutoğlu’na “Buraya gelirken MYK’mızı topladık, size sormamız gereken bazı konular var. Ben bunları size sormak istiyorum, sizin görüşlerinizi almak durumundayım” dediğini belirtti.

 

-“DÜZELTTİ ONU SONRA ÜZERİNE YENİ BİR GAF”-

 

“Başbakan Davutoğlu, ‘elimizde canlı bomba eylemi yapabileceklerin listesi var. Ama eylem yapmadan tutuklayamıyoruz’ açıklamasını yapmış bunu nasıl yorumluyorsunuz?” sorusuna Kılıçdaroğlu, “Nasıl yorumlanır bu? Bombaların listesi var, bombayı patlatacak, bombayı patlattıktan sonra zaten kedisi ölüyor, nesini tutuklayacaksınız siz? Şöyle bir şey de söyledi ben onu da Sayın Davutoğlu’na söyledim, ‘Suruç katliamının failinin yakalandığını ve adalete teslim edildiğini söylediniz. Benim bildiğim Suruç olayını yaratan canlı bomba parçalandı, onun adalete teslim edilmesi mümkün değil.’ Onu sonra ‘düzelttim’ dedi. Düzeltti onu sonra üzerine yeni bir gaf, ‘canlı bomba eylemden sonra tutuklanacak, gözaltına alınacak’ adam zaten parçalanıp gidecek. Siz belki kimliğini bile tespit edemeyeceksiniz. O olayda da DNA testi filan yapıyorlar. Neyin nesidir diye” ifadelerini kullandı.

Polisin görevini yaparken hükümet tarafından engellendiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Bulunduğu makamı siyasallaştırırsanız, ‘sadece ben iktidara hizmet ederim, ülkeye değil’ diye bir algıyı yerleştirirseniz ülke bu hale gelir. Geldiğimiz nokta bu” değerlendirmesinde bulundu. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@