Chp Lideri Kılıçdaroğlu Davutoğlu'nu Küçük Enişte Benzetti

ANKARA(ANKA) – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti&rsquo...

Haberler 30.10.2015, 00:15
Chp Lideri Kılıçdaroğlu Davutoğlu'nu Küçük Enişte Benzetti

ANKARA(ANKA) – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti’nin seçim vaatlerini kopyaladığının söylenmesi üzerine, “Her şeyi kopyalamaya alışmışlar, arabayı kopyaladılar, logoyu kopyaladılar, seçim vaatlerini kopyaladılar. Yarın burada ‘merhaba ben küçük enişte sorularınızı cevaplıyorum’ diye karşınıza çıkarlarsa şaşırmayın” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, eksisozluk.com internet adresi kullanıcılarının sorularını, “ben Kemal Kılıçdaroğlu ve tekrar aranızdayım” başlığı altında cevapladı.

7 Haziran seçimleri öncesi sözlük yazarlarıyla bir araya geldiğini anımsatan Kılıçdaroğlu, “Vaktimiz yettiğince sorularınızı cevaplamaya çalışmıştım. Benim için oldukça verimli geçen bu buluşmanın ardından, siz gençler adına önemli olan birçok şeyin farkına vardım. Örneğin, gss prim borçları. Bu konuda parti olarak elbette çalışmalarımız vardı, ancak özgür, tuttuğunu koparan, heyecan dolu olması gereken siz gençlerimizin, gss prim borcu garabetiyle kafalarının ne kadar meşgul edildiğini sizden gelen onlarca soru sayesinde daha da kapsamlı ve yakın olarak bir kere daha gördüm. Bazen gözümüzün önünde olan şeyleri bile fark edemeyebiliyoruz. Sizin gibi parlak gençlerin farklı, aykırı fikirleri benim için çok önemli. Ekşi Sözlük, bu fikirlere en kolay ulaşabileceğimiz mecralardan biri. Bu yüzden tekrar sizinle bir araya gelip seçim sonrasındaki çalışmalarımız için fikirlerinizi almak istiyorum” dedi.

 

-“ANAYASA’NIN İLK DÖRT MADDESİ DEĞİŞMEZ”-

 

Anayasanın 2. ve 3. Maddesinin değiştirilmesiyle ilgili görüşleri ile “CHP olarak halkın çoğunluğuna güven vermediğiniz konusunda bir çalışma yapıyor musunuz? Yani AKP’li 70 yaşındaki teyze neden size oy vermemekte tereddüt etmiyor. Muhafazakar insanların taleplerine veya korkularına doğru cevaplar vermediğinizi düşünüyor musunuz?” diye sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, “Anayasa'nın ilk dört maddesi değişmez. Geçen yasama döneminde anayasa uzlaşma komisyonunda zaten biz bunu söyledik. Daha önce defalarca grup toplantısında açıkladım. Söz konusu yayında Anayasa'da genel bir değişiklikten söz ediliyordu. Ben de ona hak veriyordum. YÖK'ün kaldırılması gibi, yargı bağımsızlığının sağlanması gibi. Atatürk'ün vasiyeti gereği olarak Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu’nun eski konumuna getirilmesi gibi. Bunları onaylıyorum, darbe hukukunun değişmesi konusunda da yapılması gereken daha çok şey var ancak kesinlikle ilk dört maddenin değiştirilmesini onaylamam gibi bir şey söz konusu değildir. İkinci soruya gelirsek, hiç meraklanmayın 70 yaşındaki teyze de bize oy vermeye başladı. Ama şunu da unutmayın bir toplumu bir seçim döneminde değiştirmek mümkün değil” ifadelerini kullandı.

 

-“EŞ BULMA KONUSUYLA DAVUTOĞLU VE EROL İLGİLENİYOR”-

 

“Başkanım iş buluyoruz çok şükür ama kız bulamazsak size başvuralım mı” sorusuna Kılıçdaroğlu, “Biz emekliye ve işçiye kaynak bulmaya çalışıyoruz. Eş bulma konusuyla Esra Erol ve Ahmet Davutoğlu ilgileniyor” diyerek cevap verdi.

“PKK bir terör örgütü müdür?” sorusuna Kılıçdaroğlu, “Evet PKK herhangi tartışmaya mahal bırakmayacak şekilde bir terör örgütüdür” diyerek cevapladı.

Saat farkından dolayı oluşabilecek olası bir seçim hileleriyle ilgili değerlendirmelerinin sorulması ve oyların korunması için ne yapacaklarının sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, “Evet lambaya püf diyeceğiz. Gerekli önlemleri büyük ölçüde aldık. Şero'ya talimat verdik, ekibiyle beraber trafoları ve sandıkları koruyacak” dedi.

Yargı bağımsızlığı, İpek-Koza Grubuna kayyum atanması ve HSYK’daki durum hakkında değerlendirmeleri sorulan Kılıçdaroğlu, “Yargı bağımsızlığını kesinlikle sağlayacağız, yargıyı iktidarın sopa olarak kullanmasının önüne geçeceğiz. HSYK’yı ikiye böleceğiz. Hakimler yüksek kurulu ve savcılar yüksek kurulu olacak. Yargı CHP iktidarında da CHP'ye karşı dahi bağımsız olacaktır. Ayrıca İpek Holding'e yapılanları da doğru bulmuyoruz” ifadelerini kullandı.

 

-“SARAY’I BAZI ODTÜ’LÜLER BİLE İSTEMİYOR”-

 

“Baraj sıkıntısı yüzünden başka partilere ‘mecburiyetten’ yönelen seçmenlere hakkınızı helal ediyor musunuz? ‘Ödünç oylar’ hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusuna Kılıçdaroğlu, “Helal olsun ama bir daha olmazsa seviniriz” diyerek cevap verdi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni iktidar olmaları halinde ODTÜ’ye devredeceklerini açıklamasının anımsatılması ve bu vaadinin geçerli olup olmadığının sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, “Saray’ı bazı ODTÜ’lüler bile istemiyor. Aralarında referandum yapıp karar vereceğiz. İstemezlerse verecek başka bir yer buluruz elbet” dedi.

Kaç saat uyuduğunun ve dinlenip dinlemediğinin sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, “1 Kasım’a kadar yorulmak sözcüğünü kullanmak benim için yasak. Ama şimdi biraz dinlensem iyi olacak. Sizinle Cumhuriyet Bayramı’nda tekrar bir araya geldiğim için çok mutluyum. Umarım üç ay sonra tekrar karşınıza çıkmak zorunda kalmam” dedi.

İlk aşkının sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, “İlk aşkım ortaokuldaydı şimdi burada nasıl anlatayım. Bir gün Ankara'ya gelirsen sana anlatırım ama aramızda kalsın şimdilik”

 

-“KIZIN BABASININ TELEFONUNU VERİN”-

 

Bir kullanıcının, “Bir tanıdığımıza istediği kızı babası vermiyor. Sadece CHP Kilis İl Başkanı’nın onu ikna edebileceği söyleniyor. Son dönemde AKP Genel Başkanı’nın enteresan vaatleri de göz önüne alındığında nokta atisi yaparak bu gençleri sevindirmek için bir şeyler yapmanız mümkün mudur acaba?” sorusuna Kılıçdaroğlu, “Kızın babasının telefonunu verin bu iş huzur içinde çözülsün” diyerek cevap verdi.

“Siyası erk sahibi iktidar partisinin seçim vaatlerinizi dersine çalışmayan tembel öğrenci gibi kopya çekmesine ne diyorsunuz?” sorusuna Kılıçdaroğlu, “Her şeyi kopyalamaya alışmışlar, arabayı kopyaladılar, logoyu kopyaladılar, seçim vaatlerini kopyaladılar. Yarın burada ‘merhaba ben küçük enişte sorularınızı cevaplıyorum’ diye karşınıza çıkarlarsa şaşırmayın” ifadeleriyle cevap verdi.

“Küçük enişte”, Kemal Sunal, Müjde Ar, Şener Şen ve Adile Naşit’in başrolünde olduğu Tosun Paşa filminde Tuncay Gürel’in canlandırdığı bir karakterdi. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@