Chp Lideri Kılıçdaroğlu: Cumhuriyetimiz Toplumsal Dayanışma Ülküsüyle Bütünleştirmeyi Başarmıştır

ANKARA(ANKA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Bayramı n...

Haberler 28.10.2015, 18:40
Chp Lideri Kılıçdaroğlu: Cumhuriyetimiz Toplumsal Dayanışma Ülküsüyle Bütünleştirmeyi Başarmıştır

ANKARA(ANKA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, “Cumhuriyetimiz, etnik ve dini tüm ayrımları reddederek, her bir vatandaşımızın fikri özgürlüğünü, toplumsal dayanışma ülküsüyle bütünleştirmeyi başarmıştır.  Partimizin adından da anlaşıldığı gibi halkımızın en büyük kazanımı olan cumhuriyetimizin devrimci karakteri, bu bütünleşmenin sonucu olarak yüzlerce ülkeye de ilham kaynağı olmuştur” ifadelerine yer verdi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle bir mesaj yayımladı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün  “Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir” sözüyle felsefesini belirlediği Cumhuriyetin kuruluşunun 92'inci yıldönümünün kutlu olmasını kaydeden Kılıçdaroğlu, “Cumhuriyetimiz, etnik ve dini tüm ayrımları reddederek, her bir vatandaşımızın fikri özgürlüğünü, toplumsal dayanışma ülküsüyle bütünleştirmeyi başarmıştır.  Partimizin adından da anlaşıldığı gibi halkımızın en büyük kazanımı olan cumhuriyetimizin devrimci karakteri, bu bütünleşmenin sonucu olarak yüzlerce ülkeye de ilham kaynağı olmuştur” dedi.

Kılıçdaroğlu mesajında, “Yıllar boyunca Ortadoğu’nun kan ve barut kokan coğrafyasından uzak durmayı başarmışsak, Müslüman ülkelerin örnek aldığı bir çağdaşlaşma yolculuğuna sahipsek, yüzünü döndüğü Batı Medeniyetinin hayranlıkla izlediği bir ülke olduysak, Cumhuriyet sayesindedir.  Dolayısıyla,  tarihimizin en derin krizlerini yaşadığımız bugünlerde umutsuz değiliz. Ulu Önder Atatürk'ün ‘Kıymetli evlatlarının elinde daima yükseleceğini ve ebediyen yaşayacağını’ söylediği Cumhuriyetimiz, yaşadığımız tüm kriz ve sorunların da çaresi olacaktır. Bu duygu ve inançla 92. yaşını kutladığımız Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Terörle mücadele de şehit olan kahramanlarımıza Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı iletiyorum. Cumhuriyeti ve kazanımlarını korumaya kararlı vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@