Chp Lideri Kılıçdaroğlu: Biz Bunu Hak Etmiyoruz

İSTANBUL (ANKA) - CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da yaşanan patlamaya ilişkin Arzu Çe...

Haberler 10.10.2015, 12:15
Chp Lideri Kılıçdaroğlu: Biz Bunu Hak Etmiyoruz

İSTANBUL (ANKA) - CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da yaşanan patlamaya ilişkin Arzu Çerkezoğlu’ndan bilgi aldığını ve iki canlı bombadan söz edildiğini ifade etti. Kılıçdaroğlu, üzgün ve üzüntülü olduğunu belirterek, “Bugün bütün etkinliklerimizi iptal ediyoruz. Sadece burada değil bütün Türkiye’de. Umarım bu acı ve gözyaşı Türkiye’nin gündeminden çıkmış olur” dedi.

Kılıçdaroğlu programlarını iptal ettiği İstanbul'dan Ankara'ya dönerken patlamaya ilişkin açıklama yaptı. “Biz bütün inancımızla ve kararlılığımızla teröre lanet okuyacağız, teröre karşı mücadelemizi sürdüreceğiz” diyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa Birliği üyesi olmak isteyen bir Türkiye’nin acıya ve kana bulaştırılmasının hak edilmediğini ifade etti. Üzgün ve üzüntülü olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Bugün bütün etkinliklerimizi iptal ediyoruz. Sadece burada değil bütün Türkiye’de. Umarım bu acı ve gözyaşı Türkiye’nin gündeminden çıkmış olur” şeklinde konuştu.

Ankara’ya geçeceğini ve yetkili organlarını toplayacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, CHP milletvekillerini bölgeye gönderdiğini ve Arzu Çerkezoğlu’ndan aldığı bilgiye göre iki canlı bombadan bahsedildiğini dile getirdi. Kendisine söylenen rakamların hiç iç açıcı olmadığını aktaran Kılıçdaroğlu, rakamlarla ilgili görüş belirtmek istemedi.

Özel suçlama yapmak istemediğini kaydeden Kılıçdaroğlu, “Türkiye böyle mi yönetilmeli. Yazık günah değil mi bu ülkeye, biz beraberce huzur içinde yaşayabiliriz. Ne derdimiz var bizim, neden gencecik çocuklarımız teröre kurban gitsinler. Biz bunu hak etmiyoruz” ifadelerini kullandı. (ANKA)

(HND/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@