CHP lideri 3 Aralık'ta çok güzel şeyler açıklayacağını ifade etti

Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu son yaptığı açıklamada çok güzel şeyler açıklayacağını ifade ederek "3 Aralık'ı bekleyin" dedi.

CHP lideri 3 Aralık'ta çok güzel şeyler açıklayacağını ifade etti

CHP lideri 3 Aralık'ta çok güzel şeyler açıklayacağını ifade etti - Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu son yaptığı açıklamada çok güzel şeyler açıklayacağını ifade ederek "3 Aralık'ı bekleyin" dedi. Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapılan son dakika açıklamasında geçtiğimiz hafta Amerika ve İngiltere'ye giderek ziyaretlerde bulunmuş ve iş dünyası ile kritik görüşmeler gerçekleştirmişti. Bu görüşmelerin içeriğine dair detayları da 3 Aralık tarihinde açıklayacağını ifade etti.

3 Aralık'ta çok güzel şeyler açıklayacağını söyleyerek açıklamasına başlayan CHP Lideri , "Emin olun çok güzel şeyler açıklayacağız. Belli aralıklarla krize giren Türkiye değil, sonsuza kadar krizi bitirecek olan bir vizyonu açıklayacağız. Vizyonumuz hazır, 3 Aralık. Ekiplerimiz hazır, yatırımcılar hazır, taze para da hazır. Türkiye'yi bu beladan sonuna kadar kurtaracağız. 3 Aralık'ı bekleyin ve asla unutmayın, geliyor gelmekte olan." ifadelerini kullandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde parti grup toplantısında konuya dair açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, terörden en büyük acıları çeken ve acı yaşayan ülke olduğunu belirterek, "Türkiye'yi bu girdaptan çıkarmak zorundayız. Sağlıklı ve tutarlı politikalarla Türkiye'yi bu girdaptan çıkarmak zorundayız. Kendi özgür irademizle yapmak zorundayız. Terör bir insanlık suçudur, bunu bütün dünyaya anlatmak zorundayız. Terörün sağı, solu yoktur, bunu da bütün dünyaya anlatmak zorundayız. Terör, 'acaba ne kazanırım, nasıl lehime çevirebilirim' diye iç politika malzemesi olamaz zaten. Olmamalıdır da” dedi.

Açıklamaların devamında uyuşturucuya dair konulara da değinen CHP lideri, “Türkiye öyle bir yere geldi ki; uyuşturucu baronlarının, mafya liderlerinin hesaplaştığı bir ülkeye döndü. Birisi geliyor Afganistan'dan, birisi Sırbistan'dan, birisi bilmem nereden geliyor. Türkiye'de oturuyorlar ve kendi aralarında hesaplaşıyorlar. Birbirlerini öldürüyorlar. Böyle bir Türkiye'yi kabul etmiyoruz." dedi.

Kamu Gündemi'ni Twitter'dan takip etmek için tıklayın!

SONRAKİ HABER