Chp İstanbul İl Ve 39 İlçe Örgütü: Olağanüstü Kurultay Çağrılarını Yersiz Ve Zamansız Buluyoruz

İSTANBUL(ANKA) - CHP İstanbul İl Örgütü ve 39 ilçe başkanı...

Haberler 11.11.2015, 18:35
Chp İstanbul İl Ve 39 İlçe Örgütü: Olağanüstü Kurultay Çağrılarını Yersiz Ve Zamansız Buluyoruz

İSTANBUL(ANKA) - CHP İstanbul İl Örgütü ve 39 ilçe başkanı yaptığı ortak açıklamada, “Demokratik bir hak olarak kabul ettiğimiz ‘olağanüstü kurultay’ çağrılarını yersiz ve zamansız buluyoruz” ifadelerine yer verdi.

CHP İstanbul İl Örgütü ve 39 ilçe başkanı ortak yazılı bir açıklama yaptı. CHP İstanbul İl Örgütü olarak 1 Kasım seçim sonuçlarını değerlendirdiklerini belirtilen açıklamada, “hatamızı eksiklerimizi en açık ve şeffaf üslupla tartışıyoruz. Partimizin olağan kongre süreci devam ediyor, seçimli büyük kurultay iki ay içinde 2016 Ocak ayında yapılacak” denildi.

 

-“GENEL BAŞKANIMIZ PARTİ İÇİ DEMOKRASİ HAYATA GEÇİRİLDİ”-

 

“Bu açıdan demokratik bir hak olarak kabul ettiğimiz ‘olağanüstü kurultay’ çağrılarını yersiz ve zamansız buluyoruz” denilen açıklamada, bu süreçte genel başkanlığa aday olan kişilerin ise parti içi demokrasiye derin inancımızla selamladıkları belirtildi.

Olağanüstü kurultay tartışmaları sırasında ilçe başkanlarına dönük haksız bazı suçlamalara tanık olunduğu vurgulanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Son olarak Kamuoyunda birileri tarafından bilinçli olarak ‘Delegelerin İlçe Başkanları tarafından evde yazıldığı’ iddiasını dile getirildiğine tanık oluyoruz. İlçe Başkanlarımızı üzen ve daha da önemlisi partimizin kurumsal kimliğine zarar veren, demokrasi siciline leke düşüren bu söylem karşısında İstanbul’un 39 İlçe Başkanı olarak sessiz kalamazdık. Parti içinde genel başkanlığa aday ve eğer varsa benzer endişeyi taşıyanlara hatırlatmak isteriz ki, liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkanlığa seçilmesi ile birlikte parti içi demokrasi hayata geçirildi, örgüt ve üyenin söz hakkına saygı gösterildi. Parti üyelerimiz milletvekili adaylarını önseçimle belirledi. Öyle ki genel başkanımız ön seçimden milletvekili olmuştur. Yine parti üyeleri yerel yönetimlerde yarışacak Belediye Başkan adayları ve Meclis üyelerini saptama yetkisini kullandı. Uzun süredir özlediğimiz ilklere ilave olarak önseçime giren, ''lider sultasına son verin'' diyebilen bir genel başkana kavuştuk."

 

-“İNCE’NİN SÖZÜNÜ ETTİĞİ YÖNTEMİN GEÇMİŞTE KALDI”-

 

"Kamuoyu ve medyamız emin olmalıdır ki, İlçe Başkanları olarak genel başkanımızın demokrasi ölçülerine uygun olarak her mahalleye sandık kurarak katılımcı ve şeffaf seçimlerle delegeleri belirliyoruz. Sayın Muharrem İnce’nin sözünü ettiği yöntemin geçmişte kaldığına ve bu tür eleştirilerin raf ömrünü tamamladığına inancımızla, ilçe başkanları olarak tüm adaylara bu yarışta örgüte ve bizlere güvenmelerini tavsiye ederiz.

Son olarak parti içi demokrasinin eseri olarak genel başkanlığa aday olan bazı isimlerin seçim bölgelerinde düzenlenen önseçime katılmadıklarının altını  çizmek isteriz. Vekillik yolunda partisinin üyesine güvenemeyen bu isimlerin delege seçimindeki adalete teslim olmalarını beklemek zaten abes olacaktır. Bu gerçekleri ve partimizin parlak geleceğine olan inancımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz.” (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@