CHP ilçe başkanı Feridun Yılmazlar gözaltına alındı

CHP Beydağ İlçe Başkanı Feridun Yılmazlar gözaltına alındı.

Haberler 22.07.2016, 13:35 22.07.2016, 13:36
CHP ilçe başkanı Feridun Yılmazlar gözaltına alındı
EGE POSTASI - Darbe girişimi yaptığı gece Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in talimatıyla camilerden sela okunmuştu.
Beydağ'da camilerden sela verilmesinin CHP'lilerin tarafından engellendiği iddia edilmiş, CHP İlçe Başkanı Yılmazlar, sela verilmesinin engellendiğine yönelik iddialarla ilgili sosyal medyadan açıklama yapmıştı.

Yılmazlar, açıklamasında "Darbe gecesi CHP'liler tarafından Beydağ'da sela verilmesinin engellendiği söylemleri tam bir ayrımcılık ve iftiradır" demişti.

Yılmazlar'ın bu iddia nedeniyle gözaltına alındığı öne sürüldü.
Öte yandan il başkanlığı partili avukatları Ödemiş'e gönderdi.
İl Sekreteri Birgül Değirmenci, yaşanan gelişmeye yönelik şunları söyledi;
" İlçe başkanımız dün gözaltına alınmış. Beydağ'da adliye binası yok. O nedenle Ödemiş'e götürüldü. Savcı olmadığı için bugüne kaldı. İfadesi alınacak. Hangi nedenle ifadesinin alınacağını henüz öğrenemedik."

YILMAZLAR SOSYAL MEDYADAN AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Sela okunmasının engellendiğine yönelik iddialarla ilgili Yılmazlar, sosyal medyada şu açıklamayı yapmıştı;
"15 Temmuz 2016 gecesi ülkemizde yaşanan ve partisi, inancı, ideolojisi ne olursa olsun tüm milletimizi hedef alan darbe girişimi sırasında, tüm Türk milleti ortak bir tepki vermiş ve demokrasiyi savunmuştur. Bugüne kadar yaşanan tüm darbelerde en fazla zararı CHP görmüştür. Bu bilinçle, tüm partililerimizde tıpkı milletimiz gibi darbeyi engellemek için tüm gücünü ortaya koymuştur. Darbe girişimi karşısında, tüm siyasi partiler ortak tepki vermişken, farklı partilere mensup olsun, olmasın herkes Türkiye cumhuriyetinin demokrasisine sahip çıkmışken, Bazı kendini bilmezler bu birlik ortamını bozacak asılsız,yersiz ve manasız suçlamaları bizleri hayrete düşürmüştür.

Darbe gecesi CHP'liler tarafından Beydağ'da sela verilmesinin engellendiği söylemleri tam bir ayrımcılık ve iftiradır. Ülkemizde ki ve ilçemizdeki birliğimizi hedef alan, vatandaşlarımız arasında ayrışmayı ve dini tartışmalar çıkarak kardeşliğimizi bozmayı hedefleyen bu açıklamaları şiddetle kınıyor, bu açıklamaların tam bir siyasi manipülasyon olduğunu bir kez daha kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

Bu ülkeye demokrasiyi, din ve vicdan özgürlüğünü, barışı getiren partimize ve partililerimize yönelik bu asılsız suçlamaları yapanları, attığı iftiralarla baş başa bırakıyor, demokrasi çatısı altında ortak tepki vermeyi başaran tüm ilçe halkımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz. Ne biz ne'de Beydağlılar, bu asılsız suçlamalara kulak asmadan, demokrasimizi ve birliğimizi daha da güçlendirmeye devam edeceğiz. Bu yolda, milletimizin içine nifak sokmayı amaçlayan, Böylesi olağanüstü günlerde bile siyasete dini alet etme uğraşı içindeki hiç kimseyi de ciddiye almıyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyururuz."

Kaynak: gercekgundem.com
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@