Çgd: Ankara Mitingini Kana Bulayan İktidardır

-Çağdaş Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Ahmet Abakay, ''Anayasal hak olan gösteri ve y&uum...

Haberler 10.10.2015, 12:55
Çgd: Ankara Mitingini Kana Bulayan İktidardır

-Çağdaş Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Ahmet Abakay, ''Anayasal hak olan gösteri ve yürüyüş hakkı yine iktidarın gizli açık güçleri tarafından kana bulandı. Yine devlet cinayeti yaratıldı'' dedi.

ANKARA(ANKA) - Çağdaş Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Ahmet Abakay, ''Anayasal hak olan gösteri ve yürüyüş hakkı yine iktidarın gizli açık güçleri tarafından kana bulandı. Yine devlet cinayeti yaratıldı'' dedi.

Abakay Ankara tren garı önünde gerçekleşen patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada, “DİSK, KESK, TMMOB ve TTB öncülüğünde Ankara da bugün yapılması düşünülen yürüyüş ve miting bombalandı. İlk belirlemelere göre 30'a yakın kişi yaşamını kaybetti.100 den fazla yaralı var. Anayasal hak olan gösteri ve yürüyüş hakkı yine iktidarın gizli açık güçleri tarafından kana bulandı. Yine devlet cinayeti yaratıldı'' dedi.

Abakay, ''Bizler, TGS ve ÇGD'liler olarak İstanbul'dan gelen gazeteci arkadaşlarımızla birlikte tren garı önünde buluştuğumuz sırada 10 adım ötemizde artarda iki büyük patlama oldu, büyük bir ateş topu bizleri yerlere sürükledi. İktidarın baskı, şiddet ve zulmünü protesto etmeyi, hükümeti demokrasiye davet etmeyi amaçlayan bu yasal, barışçı eylemi kanla durdurmaya çalışan iktidar bu kanlı olayın yaratıcısıdır, suçlusudur, sabıkalarına bir yenisini eklemiştir'' ifadesini kullandı.

Binlerce resmi, sivil polis bu tür patlamaları saldırıları önlemekle görevli olduğunu kaydeden Abakay, ''Önlenmeyecekse alanda ne işleri var , iktidar bu kanlı, toplu cinayetin hesabını er, geç verecektir'' dedi. (ANKA)

(SER/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@