Ceza Ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nden Onur Önal Açıklaması

ANKARA(ANKA) - Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Maltepe...

Haberler 17.09.2015, 19:40
Ceza Ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nden Onur Önal Açıklaması

ANKARA(ANKA) - Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Maltepe Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda hayatını kaybeden Onur Önal’ı ceza ve infaz koruma memurlarının da dövdüğü iddialarının, “onlarca tanık ve sanıktan sadece birinin mahkemedeki beyanına dayandığını” belirtti.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada göre, son günlerde bazı yazılı ve görsel basın organlarında Maltepe Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda vefat eden Onur Önal'ı ceza ve infaz koruma memurlarının da dövdüğü şeklinde haberler yer aldığı belirtildi.

Onur Önal’ın, Maltepe Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu olarak bulunuyorken, 31 Ağustos 2014 tarihinde kendisinin mescitte bayıldığı bilgisinin kurum görevlilerine geldiği belirtilen açıklamada, “Tutuklu Önal, önce Maltepe Ceza İnfaz Kurumu Devlet Hastanesine daha sonra da Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmiş ve hastaneye yatışı sağlanmıştır. Bütün bu çabalara rağmen, Onur Önal 27 Ağustos 2014 tarihinde tedavi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Bazı yazılı ve görsel basın organlarında yer alan Onur Önal'ın infaz koruma memurları tarafından da dövüldüğü iddiası, onlarca tanık ve sanıktan sadece birinin mahkemedeki beyanına dayanmaktadır. Önal'ın ölümü ile ilgili olarak Anadolu Çocuk Ağır Ceza Mahkemesine dava açılmış ve dava halen devam etmektedir. Bununla ilgili bütün bilgi, belge ve deliller Maltepe Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu tarafından mahkemesine sunulmuştur. Onur Önal'ın ölümü ile ilgili maddi gerçek mahkemesindeki yargılama sonucunda ortaya çıkacaktır. Kurum hakkında haksız ve itham edici şekilde haber yapılması karşısında bir kez daha basın etik kurallarını hatırlatma ihtiyacı duyuyoruz” denildi. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@