Ceyhan'da İzinsiz Yürüyüşe Polis Müdahale Etti

ADANA'nın Ceyhan İlçesi'nde Silvan'daki olayları protesto etmek için izinsiz yürüyüş yapmak isteyen HDP'lilere, polis TOMA ve biber gazıyla müdahale etti.

Haberler 19.11.2015, 23:04
Ceyhan'da İzinsiz Yürüyüşe Polis Müdahale Etti
(DHA)- ADANA'nın Ceyhan İlçesi'nde Silvan'daki olayları protesto etmek için izinsiz yürüyüş yapmak isteyen HDP'lilere, polis TOMA ve biber gazıyla müdahale etti.

HDP Ceyhan İlçe Başkanı Tahir Özdemir ve partililer, Küçükkırım Mahallesi'nde toplanarak Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'ndeki olayları porotesto etmek için yürümek istedi. Terör örgütü PKK ve elebaşısı Abddullah Öcalan lehine slogan atan gruba, izinleri olmadıkları gerekçeyisle polis tarafından engellendi. Dağılmaları konusunda yapılan uyarılara rağmen yürüyüşe devam etmek isteyen gruba, polis TOMA ve biber gazıyla müdaha etti. Polisin müdahalesine, gösterici grup da taş ve havai fişeklerle karşılık verdi. Polis, kendisine direnen küçük gruplara müdaha etmeye devam ediyor.

Olaylar sürerken, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Tırnaksız ise ekipleri ve nöbet noktalarında görevli personeli dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@