Çevrecilerin Direniş Çadırı Yakıldı

ORDU'nun Fatsa İlçesi'nde, yabancı ortaklı özel bir firma tarafından 100 dönümlük orman arazisinde siyanürle altın ayrıştırılması için çalışma başlatılmasını protesto eden vatandaşların kurdukları direniş çadırı, kimliği belirsiz kişiler tarafından yakıldı.

Haberler 17.09.2015, 21:53
Çevrecilerin Direniş Çadırı Yakıldı
Ferudun ALTUNTAŞ/ FATSA(Ordu),(DHA)- ORDU'nun Fatsa İlçesi'nde, yabancı ortaklı özel bir firma tarafından 100 dönümlük orman arazisinde siyanürle altın ayrıştırılması için çalışma başlatılmasını protesto eden vatandaşların kurdukları direniş çadırı, kimliği belirsiz kişiler tarafından yakıldı.

Fatsa'ya bağlı Yukarı Bahçeler Mahallesi Engiz Mevkii'ndeki özel bir firma tarafından geçen yıl Ekim ayında 100 dönümlük orman arazisindeki ağaçlar kesilerek siyanürle altın ayrıştırılması için çalışma başlatıldı. Bölgede kurulan şantiyede çalışmalar devam ederken, siyanürle altın ayrıştırılmak istenmesine tepki gösteren vatandaşlar ve çevreciler tarafından da bölgede direniş çadırı kuruldu. Çevre köylerde yaşayan vatandaşlar, 11 aydır direniş çadırındaki siyanür karşıtı nöbet tutmaya eylemlerini sürdürüyor.

Dün gece kimsenin olmadığı bir sırada kimliği belirsiz kişiler tarafnıdan çadır ateşe verildi. Gördükleri manzara karşısında şoke olanlar korkuya kapıldı. Direniş çadırında bulunanlardan Cevat Atar, "Gece yarısı çadırlarda kimse yokken çadırımız yakıldı. Arkadaşlardan biri haber verince koşup geldik. Fındık zamanı kimse içeride kalmıyor, herkes fındık topluyor. Kimin yaktığını bilmiyoruz. Bir baskı söz konusu. Çadırımız kullanılmaz halde ama yedek bir çadırımız var. Mücadelemize devam edeceğiz. Bu saldırılar bizi daha da körükledi. Bizim doğamızdan başka bir şeyimiz yok. Buradaki halkın en büyük geçim kaynapı fındık. Doğa giderse fındık da gider" dedi. Soruşturma başlatıldı. 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@