Çetkoder Başkanı Göktaş'tan Okul Servis Araçları Konusunda Uyarı

ANKARA(ANKA) - Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇE...

Haberler 27.09.2015, 12:45
Çetkoder Başkanı Göktaş'tan Okul Servis Araçları Konusunda Uyarı

ANKARA(ANKA) - Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, okul servisleri konusunda uyarıda bulunarak, “Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği kural ve kaidelerine uygun şekilde, servis araçlarının tamamının yurt geneli sıkı denetimi gerekmektedir. Aksi takdirde trafik kazaları artacak, ölümlü üzücü olaylar meydana gelebilecektir” dedi.

ÇETKODER Başkanı Mustafa Göktaş yaptığı yazılı açıklamada, okulların açılacağı 28 Eylül tarihinde okul sevis araçlarının trafikte karşılaşabileceği sorunlara değinerek, “Yarın yurt geneli tüm okullarımız eğitim ve öğretime açılacak. Bu bağlamda trafik aşırı yoğun olduğu gibi Okul servis araçlarının da önemi bir kez daha ortaya çıkacak. Bilindiği üzere ülkemizde uygulamada olan ‘okul servis araçları hizmet yönetmeliği’ bulunmaktadır. Bu yönetmeliğin kural ve kaidelerine uygun şekilde servis araçlarının tamamının yurt geneli sıkıdenetimi gerekmektedir. Aksi takdirde trafik kazaları artacak, ölümlü üzücü olaylar meydana gelebilecektir” dedi

-“SERVİS ARACINI KULLANAN ŞOFÖRLER 26 YAŞINDAN KÜÇÜK OLMAMALI”-

Göktaş, şoförler için 26 yaşından gün almış olma hususunun dikkatle ele alınması gerektiğini belirterek, “Küçük diyebileceğimiz genç yaşta şoförler çok farklı olayların üzücü meselelerin gelişmesine vesile oluyorlar. Yine Şoförler de aranan, E Sınıfı Sürücü Belgesi için 5 yıllık, B Sınıfı Sürücü Belgesi için 7 yıllık sürücü belgesine sahip olmak ve her beş yılda bir şoförlük mesleği bakımından bedeni ve psikoteknik açıdan sağlıklı olduklarını gösteren bir sağlık raporunu yetkili sağlık kuruluşlarından almış olmak kuralı ihlal edilmemeli, bu arada adli sicil kayıtları, sabıka şecereleri incelenmeli. Uyuşturucu kullanımı, uyuşturucu satımı, uyuşturucuya aracılık, fuhuş, fuhuşa aracılık, fuhuşa mekan temin etme gibi suçlar başta olmak üzere yüz kızartıcı bir olaya karışmış olanların servis araçlarında görevlendirilmemesine dikkat edilmeli, bu hususlar işin başında sıkı tutulmalıdır” dedi. (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@