CEO tasarımları beğenmedi! Volkswagen tasarımcısını değiştiriyor!

Volkswagen markasının CEO’su, yeni tasarımları beğenmediği gerekçesi ile markanın tasarımlarını yıllardır gerçekleştiren ismi değiştireceği bilgileri gündeme geldi. Markanın CEO’sunun yeni tasarımlarda bazı detayları beğenmediği ve yeni şef tasarımcı ile anlaşma sağlayacağı duyuruldu!

CEO tasarımları beğenmedi! Volkswagen tasarımcısını değiştiriyor!

Volkswagen ile ilgili yapılan açıklamalara göre marka, tasarım şefi olarak Volkswagen’de görev yapan Josef Kaban’ı görevden alıyor. Şirketin CEO’su olan Thomas Schäfer, markanın son modellerinin bazılarında yer alan retro tasarımlardan memnun kalmadığını belirtmiş. Thomas Schäfer özellikle ID.2 şehir otomobilinin tasarımından memnun kalmamış. Bu nedenle de şirketin şef tasarımcısı olan Josef Kaban’ı görevinden alma kararı verildiği, şirkete yakın isimler tarafından duyurdu.

VOLSKWAGEN’E ANDREAS MINDT GELİYOR

Şirkete yakın isimlerin vermiş olduğu bilgilere göre, Josef Kaban’ın yerine Volkswagen’deki şef tasarımcı koltuğuna, Bentley’deki görevinden ayrılacak olan Andreas Mindt gelecek. Şef tasarımcı değişikliğinin 1 Şubat tarihinde gerçekleşeceği bekleniyor.

JOSEF KABAN ŞİRKETTE KALACAK

Volkswagen’in şef tasarımcısının son gerçekleştirdiği tasarımlar, Volkswagen’inin CEO’su Thomas Schäfer tarafından beğenilmedi ve firmanın şef tasarımcısının değiştirilmesine karar verildi. Josef Kaban, Volkswagen’deki şef tasarımcı koltuğundan alınacak fakat, şirketteki görevine son verilemeyecek. Josef Kaban için Volkswagen bünyesinde farklı bir görev verilecek.

ID.2 TASARIMI REVİZE EDİLECEK

CEO tasarımları beğenmedi! Volkswagen tasarımcısını değiştiriyor!

Daha önce Josef Kaban tarafından tasarlanan ID.2’nin revizesi, Andreas Mindt tarafından gerçekleştirilecek. Josef Kaban’ın yerine gelecek olan Andreas Mindt’in yerine ise, daha önce Aston Martin ve Bugatti'de çalışmış olan Tobias Suehlmann’ın geleceği konuşuluyor. Şef tasarımcı olarak Volkswagen’de görev almaya başlayacak olan Andreas Mindt’in 1 Şubat’ta yeni görevine başlaması bekleniyor. Josef Kaban’ın firmada hangi göreve atanacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak markanın isimden mutsuz olmadıkları ve Josef Kaban ile yollarına farklı pozisyonlarda devam edileceği biliniyor.

SONRAKİ HABER