Cemil Çiçek'ten İlginç Teklif: Siyasiler Çıktıkları Tv Programlarından Para Alsın!

ANKARA (ANKA) - Besti KARALAR – AK Parti Ankara Milletvekili, eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek,...

Haberler 11.11.2015, 07:25
Cemil Çiçek'ten İlginç Teklif: Siyasiler Çıktıkları Tv Programlarından Para Alsın!

ANKARA (ANKA) - Besti KARALAR – AK Parti Ankara Milletvekili, eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek, siyasetçilerin belli bir ücret karşılığında televizyon programlarına çıkmasını önerdi. Deneyimli politikacı, alınan bu ücretlerin çeşitli dernek, vakıf ve hayır kurumlarına bağışlanması teklifini de getirdi. 

Cemil Çiçek ANKA’ya konuştu. Yeni anayasa ve başkanlık sistemi tartışmalarının yeniden alevlendiğinin hatırlatılması üzerine Çiçek, "Bu kez önce Sayın Başbakan muhalefet liderleri ile görüşsün. Her zaman söylüyoruz bu anayasa değişmeli” demekle yetindi.

Cemil Çiçek esprili bir şekilde bir de öneri getirdi. Çiçek, “Gazeteciler televizyon programlarına çıkarak bizden aldıkları yorumları orada anlatıyor. Üstelik para karşlığında. Akademisyenler televizyon programları yapıyor ücret alarak. Biz de kanal kanal gezip programlara çıkıyoruz. Bizim de ücret almamız lazım. Ama bu ücretleri dernek vakıf ve hayır kurumlarına bağışlamak şartı ile. Mehmetçik Vakfı olur, yurtlar olur…v.s.” diye konuştu.

Cemil Çiçek, AK Parti’de üç dönem kuralına takılan ve 7 Haziran'da aday gösterilmeyen tüm eski milletvekillerinin yeni dönemde Meclis’te olmasını düşündüğünü söylerken “Keşke herkes girebilseydi. Çok az arkadaşımız girdi” dedi. 

Üç dönem kuralından dolayı 25’inci Dönemde milletvekili adayı olmayan Çiçek, 1 Kasım’da 26’nci dönem için yapılan seçimlerde Meclis’e yeniden AK Parti Ankara milletvekili olarak girdi (ANKA)

(BK/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@