Çelik kasa hırsızları güvenlik kamerasından yakalandı

İZMİR'in Karşıyaka İlçesi'nde, kapısını zorlayarak girdikleri işyerindeki güvenlik kameralarına aldırış etmeyen 5 hırsızlık şüphelisi, çelik kasa ile televizyonu aldıktan sonra, aynı yerde anahtarını buldukları kamyonete yükleyip...

Haberler 03.09.2016, 10:30
Çelik kasa hırsızları güvenlik kamerasından yakalandı
İZMİR'in Karşıyaka İlçesi'nde, kapısını zorlayarak girdikleri işyerindeki güvenlik kameralarına aldırış etmeyen 5 hırsızlık şüphelisi, çelik kasa ile televizyonu aldıktan sonra, aynı yerde anahtarını buldukları kamyonete yükleyip kaçtı. Kameraların kaydettiği şüpheliler, polisin takibiyle yakalandı. Farklı suçlardan arandıkları ortaya çıkan şüphelilerden 3'ü tutuklandı.
Geçen 25 Ağustos'ta M.K.'nin Örnekköy semtindeki işyerine gelen 5 hırsız, kapıyı zorlayıp açtıktan sonra içeriye girdi. Hem işyeri hem de dışındaki güvenlik kameralarına aldırmayan hırsızlar, içerideki televizyonu alıp dışarıya çıkardı. Ardından, hırsızlardan ikisi, onlarca kilo ağırlığındaki çelik kasayı bulunduğu yerden alıp dışarı götürdü. İki hırsızın, içerisinde 22 bin TL, 300 Euro, 5 bin TL'lik çek bulunan çelik kasayı güçlükle taşımaları da, üç ayrı kamera tarafından kaydedildi. Hırsızlar, çaldıkları çelik kasa ve televizyonu taşımak için de yine işyerinde park halinde duran ve anahtarını buldukları kamyoneti kullandı. Çaldıklarını kamyonete yükleyen hırsızlar, bu araçla kaçtı.
İşyerine gelen çalışanların hırsızlığın farkına varıp haber vermesiyle polis çalışma yaptı. İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekipleri, görüntüleri kare kare inceleyip, içeriye girenlerin kimliklerini tespit etti. Hırsızlığı yaptığı belirlenen V.Y. (26), C.Ş.T. (24), Y.Ö. (36), S.E. (29) ve A.Z. (20) yakalandı, kamyonet ise terk edilmiş olarak bulundu. Çelik kasa da sanıklardan, S.E.'nin evinin bahçesinde bulundu. Çelik kasanın anahtar bölümünden parçalandığı anlaşıldı. Hırsızlardan V.Y.'nin üzerinde bulunan, çalınan paranın 2 bin 77 TL ile 50 Euroluk bölümü, işyeri sahibine teslim edildi.
SUÇ MAKİNESİ ÇIKTILAR
Sanıklara yönelik araştırmalarda, geçmişte karıştıkları suçlar ortaya çıkarıldı. Kayıtlara göre, V.Y.'nin gasp, hakaret, görevi yaptırmamak için direnme gibi 5 suçtan, C.Ş.T.'nin yoklama kaçağı olmaktan, A.Z.'nin iki hakaret, başkasına ait kimlik ya da kimlik bilgilerini kullanma, yağma, yaralama olmak üzere 5 suçtan arandığı, ayrıca Foça Yarı Açık Cezaevi'nden de firar ettiği öğrenildi. Araştırmaların ve sorgularının tamamlanmasından sonra adliyeye gönderilen hırsızlık zanlılarından V.Y., A.Z., C.Ş.T. tutuklandı. Diğer iki kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

FOTOĞRAF

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@