Çavdar Saplarından Atatürk Portresi Yaptılar

AYDIN'ın Söke İlçesi'ndeki Öğretmen Nebahat Alpan İlkokulu öğrencileri, okulda düzenlenen törende, çavdar sapından yaptıkları Atatürk portreleriyle ulu önderi andı.

Haberler 10.11.2015, 17:49
Çavdar Saplarından Atatürk Portresi Yaptılar
(DHA)- AYDIN'ın Söke İlçesi'ndeki Öğretmen Nebahat Alpan İlkokulu öğrencileri, okulda düzenlenen törende, çavdar sapından yaptıkları Atatürk portreleriyle ulu önderi andı.

Söke İlçesi Yenikent Mahallesi'ndeki Öğretmen Nebahat Alphan İlkokulu 3-A sınıfı öğrencileri, Atatürk'ün ölümünün 77'nci yıl dönümünde çavdar saplarından ördükleri Atatürk potresi ile Ata'yı andı. Öğretmen Ramazan Çal, öğrencileri için daha önceden çavdar sapları biriktirmeye başladığını söyleyerek, "Bu çavdar saplarını bir hafta önceden ailelere verdim. Önce ikiye bölmelerini sonra suda 5 gün bekletmelerini, daha sonra ütülemelerini istedim. Kalıpları ise öğrencilerimle birlikte hazırladık. 10 Kasım gününe portrelerimizi yetiştirip Atamıza olan saygı ve bağlılığımızı bir kez daha göstermiş olduk. Ender bulunan bu çalışmamızın nesilden nesile aktarılması için portre kalıbını özenle saklayacağız" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@