Carrefour'dan skandal açıklama: Suudi Arabistan'da Türk ürünleri satmıyoruz

Fransa'nın en büyük perakende zincirlerinden Carrefour, Suudi Arabistan operasyonu ile ilgili skandal açıklamada bulundu. Fransız Carrefour, Türkiye'yi boykot eden Suudi Arabistan'da Türk ürünlerine raflarında yer vermediklerini açıkladı.

Gündem 30.10.2020, 09:43
Carrefour'dan skandal açıklama: Suudi Arabistan'da Türk ürünleri satmıyoruz

Fransa ve Suudi Arabistan'ın Türkiye'ye olan düşmanlığı devam ederken iki ülkeden de skandal hamleler gelmeye devam ediyor.

Fransa'nın ve Fransız Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un müslüman dünyasına ilişkin ırkçı sözlerinin ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Fransız mallarına boykot çağrısında bulunmuştu.

Suudi Arabistan Twitter hesabından paylaştı

Sirketdedikodulari.com sitesinden Burcu Çetin'in haberine göre, Müslüman dünyasına ilişkin ırkçı söylemlerine devam eden Fransa'dan da boykot çağrısının ardından skandal hamle geldi. Fransızlara ait çok uluslu perakendeci Carrefour, Suudi Arabistan operasyonları ile ilgili yine ırkçı açıklamada bulundu.

Fransa'da 62 yıl önce kurulan ve Türkiye dahil dünyanın birçok yerinde faaliyet gösteren Carrefour, Suudi Arabistan Twitter hesabından skandal paylaşımda bulundu. Fransız Carrefour, Suudi Arabistan'daki mağazalarındaki raflarda Türk ürünlerine yer vermediklerini ve Türk mallarını ithal etmediklerini açıkladı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@