Çardak Havaalanı Müdürü Soner Tuğral ile 9 personel açığa alındı

DARBE girişimi ardından Denizli'de Fethullahçı Terör Örgütü-Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturması kapsamında Çardak Havaalanı Müdürü Soner Tuğral ile 9 personel açığa...

Haberler 28.07.2016, 14:34 28.07.2016, 23:34
Çardak Havaalanı Müdürü Soner Tuğral ile 9 personel açığa alındı
Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, () - DARBE girişimi ardından Denizli'de Fethullahçı Terör Örgütü-Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturması kapsamında Çardak Havaalanı Müdürü Soner Tuğral ile 9 personel açığa alındı.

Darbe girişimi olan 15 Temmuz gecesi, Çardak Havaalanı'ndan Ankara'ya götürülmek istenen 11'inci Komando Tugay Komutanlığı'ndan çıkan 580 komandoya, kentte oturanlar askeri konvoyun önünü keserek engel oldu. Denizli Valisi Ahmet Altıparmak'ın talimatıyla pistin ışıkları söndürülüp, nakliye uçaklarının inmesine izin verilmedi.

Bu arada 11'inci. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Kamil Özhan Özbakır ile tugayda görevli 2 albay, 18 subay ve 17 astsubay bakanlar kurulunun kanun hükmünde kararnamesiyle Türk Sulahlı Kuvvetleri'nden (TSK) ihraç edildi. Ayrıca, Merkezefendi Belediyesi'nde de bir personel daha açığa alındı.
 
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@