Çanakkale'de Teröre Tepki Ve Birlik Yürüyüşü

ÇANAKKALE'de bir araya gelen çeşitli sivil toplum kuruluşu ile dernek üyesi 200 kişilik grup, 'Milli Birlik Yürüyüşü'yle terörü lanetledi.

Haberler 16.09.2015, 01:23
Çanakkale'de Teröre Tepki Ve Birlik Yürüyüşü
Mustafa SUİÇMEZ/ ÇANAKKALE, (DHA) - ÇANAKKALE'de bir araya gelen çeşitli sivil toplum kuruluşu ile dernek üyesi 200 kişilik grup, 'Milli Birlik Yürüyüşü'yle terörü lanetledi.

Muharip Gaziler Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Emekli Polisler Derneği, Türkiye Emekli Subaylar Derneği, Eğitim İş, Türk Hava Kurumu ve Endüstri Meslek Lisesi Mezunları Derneği üyeleri son günlerde yaşanan terör saldırılarını protesto etmek amacıyla saat 18.00'de Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya geldi. Topluluk, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından açıklama yapan Atatürkçü Düşünce Derneği Çanakkale Şube Başkanı Nemci Akyalçın, PKK'yı lanetledi. Akyalçın, 100 yıl önce Çanakkale'de emperyalizme karşı verilen mücadelenin 100 yıl sonra yine birlik ve beraberlik içinde verileceğini belirtti. Konuşmanın ardından Bursa Nutku'nun meydandakilerle hep bir ağızdan okundu. Etkinlik grubun ellerinde Türk bayraklarıyla kordon boyundan Belediye Sosyal tesislerine kadar yürümesiyle sona erdi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@