Çanakkale'de 'Paralel Yapı' Şüphelilerinden 8 Kişi Serbest Kaldı

'PARALEL YAPI' OPERASYONUNDA 8 KİŞİ SERBEST KALDI

Haberler 29.12.2015, 09:15
Çanakkale'de 'Paralel Yapı' Şüphelilerinden 8 Kişi Serbest Kaldı

'PARALEL YAPI' OPERASYONUNDA 8 KİŞİ SERBEST KALDI

Çanakkale merkezli olarak 10 ilde gerçekleştirilen Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 28 şüpheliden 8'i, savcılıktaki ifadelerinin ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Serbest bırakılan kişileri adliye çıkışında yakınları büyük bir sevinç ile karşıladı.

Serbest kalanlar arasında bulunan Mustafa Gökçe, masumların her zaman haklı olduğuna inandığını belirterek "Diğer arkadaşların da inşallah tahliyelerini bekliyoruz. Çanakkale Emniyetine de gösterdikleri insani davranışlarından dolayı teşekkür ediyoruz" dedi. Türk Dili Edebiyatı öğretmeni olduğunu söyleyen Mustafa Ayhan ise iki üç kişinin şikayeti üzerine adliyede olduklarını söyleyerek, "Biz bu noktada üzerimize düşeni yaptık. İçeride masum insanlar var. İnşallah onlar da çıkar. Ama adalet er geç yerini bulacak" diye konuştu.


Ticaretle uğraşan Hulusi Acar da, 75 yaşında olduğunu ifade ederek, "Bizi bu duruma layık görenler utansınlar. Ama Emniyetimize çok çok teşekkür ederiz. Evde göremeyeceğimiz ilgiyi burada bize gösterdiler. Sanki bir garson gibi bize hizmet ettiler. Ama bu insanlara yazıktır yani. Hepimizin tanıdığımız arkadaşlar bizi gönüllü gelip buraya ihbar ediyorlar. Onlara da yazıklar olsun" dedi.

Aralarında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) eski Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, Çanakkale Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneğinin (ÇAGİAD) eski başkanları, doktor, avukat, eğitimci, iş adamlarının ve öğrencilerin de bulunduğu 20 kişiden 2'sinin ifadesinin alınmaması nedeniyle şüphelilerin savcılıktaki işlemlerine yarın devam edileceği öğrenildi. Gözaltında bulunan 20 kişi Adliyeden çıkarılarak minibüslere bindirildi ve yeniden Çanakkale Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Bu sırada gözaltındaki bir şüphelinin kızları, minibüsün kapısına gelerek içerideki babalarına seslenip, el salladı. "Baba seninle gurur duyuyoruz. Allah var gam yok. Hiç üzülmeyin baba. Siz çalmadınız, çırpmadınız, çırpmadınız, kimseyi soymadınız. Allah razı olsun sizden. Ağlamak yok. Dimdik duracağız sonuna kadar" diye bağırarak moral vermeye çalıştı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@