Can Dündar Ve Erdem Gül Eylemine Polis Müdahalesi

Can Dündar ve Erdem Gül\'ün tutuklanmasını protesto etmek üzere Yüksel Caddesinde toplanan gruba polis müdahale etti.

Haberler 27.11.2015, 17:42
Can Dündar Ve Erdem Gül Eylemine Polis Müdahalesi

ANKARA(ANKA) -Tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül için Ankara'da gerçekleştirilen eyleme polis müdahale etti.

Gazeteciler Dündar ve Gül'ün Ankara'da çalışan meslektaşları, "tutuklama" kararlarını protesto etmek üzere, saat 13.30 Yüksel Caddesi’nde toplandı. Gazetecilerin yaptıkları haberler nedeniyle tutuklanmasının basın özgürlüğüne, hukuka ve demokrasiye aykırı olduğunu belirten gazeteciler sık sık "Özgür basın sustururlamaz" sloganları attı. Vatandaşların da destek verdiği eylemde tüm tutuklu gazetecilerin serbest bırakılması istendi. Bazı CHP ve HDP milletvekilleri de eylemde yer aldı.

Toplananlar, İnsan Hakları Anıtı'nın önünden destek için Cumhuriyet Gazetesi Ankara Bürosu'na yürümek üzere harekete geçti. Ancak çevrede güvenlik önlemi alan polislerle gruptakiler arasında güzergah konusunda anlaşmazlık yaşandı. Bu esnada kalabalıktan ayrılan bir grup, aşmak için polis barikatına yüklendi. Çevik Kuvvet polisleri kalabalığa biber gazı sıkarak müdahalede bulundu. Ortalık bir anda karışırken gazdan etkilenen CHP ve HDP'li bazı milletvekilleri olayları yatıştırmak için araya girdi.

Gazeteciler, meslektaşlarına destek vermek üzere Cumhuriyet Gazetesi’nin Çankaya’daki Ankara Bürosu’na ziyarette bulunacak. (ANKA)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@