Can Dostlarına Sıcak Yuva

MANİSA'da Aktif Felsefe Derneği üyeleri, kış günlerinde sıcak bir yuva ve yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için kedi ve köpek evleri yaparak kentin birçok noktasına yerleştirdi.

Haberler 25.01.2016, 15:23
Can Dostlarına Sıcak Yuva

(DHA)- MANİSA'da Aktif Felsefe Derneği üyeleri, kış günlerinde sıcak bir yuva ve yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için kedi ve köpek evleri yaparak kentin birçok noktasına yerleştirdi.

Gönüllüler tarafından yapılan 35 kedi ve köpek evi hemen sahiplerini buldu. Kedi ve köpekler, mamaların bulunduğu maket evlere girerek karınlarını doyurdu, sıcak yuvaya kavuştu. Aktif Felsefe Derneği Başkanı Emel Tokuyan, insanların dünyada bütün canlı varlıklarla birlikte yaşadığını belirterek şöyle dedi:


"Şehirleşme tarzımız canlılara yaşanacak yer bırakmıyor. Onların yaşam hakkına da saygı duymamız gerekiyor. Kedi köpek evlerini Manisa'da değişik noktalara bırakıyoruz. 35'i elimizde hazır. 15'inin de yapımı gönüllülerimiz tarafından sürüyor. Her bir yuva için mama, su ve mama kaplarını hazırladık. Halkımızın da sahip çıkmasını bekliyoruz. Bizim yaptığımız çok küçük bir destek. Yunus Emre ve Şehzadeler Belediyesi ile görüşmeler yaptık. Daha sonrasında kalıcı barınaklar yapacaklarını söylediler. Toplumda duyarlılıklar birlikte olunca önem kazanıyor."

Tokuyan, herkesi bu konuda duyarlı olmaya ve evlerinin önüne küçük yuvalar yerleştirmeye davet etti.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@