Camii Kubbesine Avize Takarken Düşüp Öldü

TEKİRDAĞ'ın Malkara İlçesi’nde camide avize takmak için çıktığı kubbeden düşen 34 yaşındaki Murat Deryahan hayatını kaybetti.

Haberler 11.11.2015, 13:02
Camii Kubbesine Avize Takarken Düşüp Öldü
(DHA) - TEKİRDAĞ'ın Malkara İlçesi’nde camide avize takmak için çıktığı kubbeden düşen 34 yaşındaki Murat Deryahan hayatını kaybetti. Müftü Fahrettin Kaya, olayın kendileriyle ilgisinin olmadığını, bir hayırseverin getirdiği işçinin düşerek öldüğünü söyledi.

Olay, saat 18.00 sıralarında ilçeye bağlı Sağlamtaş Mahallesi Orta Camii de meydana geldi. Adı açıklanmayan bir hayırsever camiye avize takması için İstanbul’dan 34 yaşındaki Murat Deryahan’ı getirdi. Orta Camii’ne gelen Deryahan yanında 2 kişiyle birlikte merdiven kurarak kubbeye çıktı ve avize takmak istediği sırada dengesini kaybederek yaklaşık 10 metre yükseklikten düştü. Ağır yaralanan Murat Deryahan, camii cemaatinin ihbarı üzerine gelen ambulansla Malkara Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. İlk müdahalesi yapılan Deryahan, hayati tehlikesi nedeniyle Tekirdağ’da ki özel bir hastaneye sevk edildi. Burada doktorların tüm müdahalesine rağmen Murat Deryahan hayatını kaybetti.

MÜFTÜ: BİZİMLE İLGİSİ YOK

Malkara ilçe Müftüsü Fahrettin Kaya ise olayın kendileriyle ilgili olmadığını söyledi. Hayırseverin avize taktırmak için kendisini aradığını anlatan Kaya, "Bana da az önce haberi geldi, vatandaş düşerek vefat etmiş. Bizimle bir alakası yok olayın. Camileri vatandaş yaptırıyor, oranın başında imam var. Hayırsever sahibi bir vatandaş, beni ‘bu camiye avize taktıracağım hocam’ diye arayıp soruyordu. Hayırsever bir vatandaş avizeci arkadaşı buluyor. Avizeci arkadaş caminin kubbesine avizeyi takarken bir kaza yapıyor. Müftülük ile bir alakası yok. Ben böyle konularda çok tedbirliyimdir. Gelişi güzel kimseye izin vermiyorum. Bir şey yapması için. Ben taktıracak olsam planım projem olur" diye konuştu. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@