Çadırda Oy Kullandılar

ESKİŞEHİR'in Alpu İlçesi'ne bağlı daha önce köy olan, yapılan düzenlemeyle 'mahalle' statüsüne kavuşturulan Sarıkavak'ta okul ve muhtarlık binası olmayınca seçmenler sokağa kurulan çadırda oylarını kullandı.

Haberler 01.11.2015, 16:35
Çadırda Oy Kullandılar
(DHA)- ESKİŞEHİR'in Alpu İlçesi'ne bağlı daha önce köy olan, yapılan düzenlemeyle 'mahalle' statüsüne kavuşturulan Sarıkavak'ta okul ve muhtarlık binası olmayınca seçmenler sokağa kurulan çadırda oylarını kullandı.

Sarıkavak Mahallesi Muhtarı Haydar Nadi Gölpek 40 haneli mahallelerinde 103 seçmenin bulunduğunu söyledi. Mahallelerinde okul ve muhtarlık binası olmadığını, camilerinin de camlarının kırık ve kullanılmayacak durumda olduğunu ifade eden Gölpek seçim günleri sandığı kuracak yer bulamadıklarını belirtti. Geçen 7 Haziran seçimlerinde boş tarlaya konulan sandıkta oy kullandıklarını anlatan muhtar Gölpek bu seçim için belediye tarafından kendilerine çadır gönderildiğini söyledi. Seçmenlerin oy kullandıkları 1040 No'lu sandığı bu çadır içerisine koyduklarını belirten Gölpek şöyle konuştu: 


"Bu sabah erken saatlerde çadırı kurma çalışmaları sürerken bazı seçmenler sokağa konulan sandıkta oylarını kullandı. Daha sonra çadırı kurduk ve burada oy verme işlemine devam edildi. Belediyenin gönderdiği çadırın iki tarafı da açıktı. Evden branda getirip çadırın bir tarafını kapattık. Sandık görevlileri üşümesin diye de evimden elektrik kablosu çekip çadırın içerisine ısıtıcı koyduk. Senelerden beri biz dışarılarda oy kullanıyoruz. Geçmiş yıllarda ahırda ve sanıkta da oy kullandığımız oldu. Bu dönem seçim başkanımız 'çadır tedarik edeceğim 'dedi. Belediyenin gönderdiği çadır da böyle bir çadır. Oyumuzu burada kullanmaya çalışıyoruz. Biz köyümüze muhtarlık binası yapılmasını istiyoruz."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@