Çabuk ölmek isteyen Çamlık'a muhtar olsun"

  İkizdere İlçesi'nde 200 nüfuslu Çamlık Köyü'ne 2004 yılında muhtar seçilen Yaşar Şanda görev süresini tamamlayamadan 4'üncü yılın sonunda

Haberler 09.04.2015, 15:18
Çabuk ölmek isteyen Çamlık'a muhtar olsun

 

İkizdere İlçesi'nde 200 nüfuslu Çamlık Köyü'ne 2004 yılında muhtar seçilen Yaşar Şanda görev süresini tamamlayamadan 4'üncü yılın sonunda 55 yaşında kalp krizi sonucu öldü. 2009 yılında muhtarlığa seçilen Selahattin Taş da, bir önceki muhtar gibi görev süresini doldurmadan 2010 yılında ve 55 yaşında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Taş'ın vefatının ardından yapılan ara seçimle muhtarlık görevine gelen Şemsettin Özkan, geçen yıl yapılan seçimi kazanıp görevine devam etti.

Aynı kaderi paylaştı

Şemsettin Özkan da önceki sabah köydeki evinde geçirdiği kalp krizi sonucu, daha önce görev yapan iki muhtar gibi 55 yaşında hayatını kaybetti. İkizdere MHP İlçe Başkanı da olan Öztürk, Çamlık Köyü'nde kılınan cenaze namazı sonrası aynı köyde aile kabristanlığında toprağa verildi. Cenaze namazına İkizdere Kaymakam'ı Abdil Koç, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kazancı ile MHP MYK Üyesi ve Rize Milletvekili Adayı Cem Kazmaz da katıldı.

"Köyde muhtar adayı olacaklar bir kez daha düşünür"


Muhtarların aynı kaderi yaşayarak aynı yaşta ölümünden sonra köyde muhtarlık için aday olmak isteyenler bir kez daha düşünmeye başladı. Vefat eden Şemsettin Özkan'ın dayısının oğlu Osman Demir, son 3 muhtarın aynı yaşta ve aynı rahatsızlıktan dolayı vefat ettiğine işaret etti, "Göreve başladığında Şemsettin ile, 'Bu köyde işler ters gidiyor, muhtarlar yaşamıyor' diye şakalaştık. Gerçekten de öyle oldu. Çok ilginç bir olay yaşıyoruz. Bundan sonra köyde muhtar adayı olacaklar bir kez daha düşünür herhalde " dedi. Köylüler ise olayı Allah'ın taktiri olarak yorumladı.


"Ölümü çabuk isteyen Çamlık'a muhtar olsun"

İkizdere Muhtarlar Derneği Başkanı Emrullah Ekşi de, Çamlık Köyü'nde son üç muhtarın aynı kaderi paylaştığını ve görevleri başında vefat ettiklerini belirterek, "Artık arkadaşlarla, 'Ölümü çabuk isteyen Çamlık Köyü'ne muhtar olsun' diyerek şakalaşmaya başladık. Çok çalışkan üç muhtarımızı görevleri başında kaybettik. Ömür bitince insanların gidişini kimse durduramaz. Üzüntülüyüz" dedi.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@