Büyükşehir Belediye Başkanları, Erciyes'te Buluştu

ANTALYA, Gaziantep, Konya ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanları, Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin evsahipliğinde düzenlenen İstişare Toplantısı'nda bir araya geldi.

Haberler 29.11.2015, 15:17
Büyükşehir Belediye Başkanları, Erciyes'te Buluştu

(DHA) - ANTALYA, Gaziantep, Konya ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanları, Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin evsahipliğinde düzenlenen İstişare Toplantısı'nda bir araya geldi. Toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki de katıldı.
Erciyes Magna Otel'de gerçekleştirilen toplantıda belediye mevzuatlarında yapılabilecek düzenlemeler üzerinde duruldu. toplantının amacı hakkında bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Yusuf Ziya Yılmaz, TBMM'nin yeni yasama döneminde yerel yönetimlere dair görüşmelere katkı sağlamak amacıyla bir araya geldiklerini söyledi. 
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de, 1 Kasım'ın büyük bir fırsat doğurduğunu savunarak şöyle konuştu:
"Yaklaşık 20 ay önce yürürlüğe giren 6360 sayılı Büyükşehir Belediyeleri Kanunu'nun uygulamalarında güçlü taraflarımız da var, sıkıntılarımız da var. 1 Kasım'dan sonra parlomentoda güçlü bir kabine oluştu. Bunları güçlü bir şekilde aktarmalı ve hızlıca çözüm yolları geliştirmeliyiz. 2019'a giderken önümüzdeki engelleri kaldırmamız gerekiyor."  

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise hazırlayacakları tekifleri hızlı bir şekilde yeni hükümete ulaştırıp çözüm yollarını takip edeceklerini söyledi.

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@