Büyük Zaferin 93. Yılı İstanbul'da Törenlerle Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları Taksim Cumhuriyet Anıtı\'na çelenk koyma töreni ile başladı.

Haberler 30.08.2015, 16:02
Büyük Zaferin 93. Yılı İstanbul'da Törenlerle Kutlandı

İSTANBUL (ANKA) - 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları Taksim Cumhuriyet Anıtı'na çelenk koyma töreni ile başladı. Sabah 09.30'da düzenlenen törene İstanbul Valisi Vasip Şahin, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, askeri, adli ve mülki erkân, gaziler, siyasi parti ve STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Protokol sırasına göre Cumhuriyet Anıtı'na çelenklerin konulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile tören sona erdi.

Taksim'de yapılan törenin ardından Vilayet Binası'nda İstanbul Valisi Vasip Şahin, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile birlikte tebrikleri kabul etti. Törene; Askeri, adli, mülki, idari erkan ile akademisyenler, dini cemaat ve yabancı misyon temsilcileri katıldılar.

-KUTLAMALAR VATAN CADDESİ'NDE DEVAM ETTİ-

Kutlama törenleri saat 11.00'da Vatan Caddesi'nde yapılan resmigeçit töreni ile devam etti. Protokol üyelerinin takip ettikleri geçit töreni, vatandaşların selamlanmasıyla başladı.

Daha sonra askeri okul öğrencilerinin, jandarma ve karma tabur birliklerinin yürüyüşünün ardından askeri araçlar, helikopterlerin geçişiyle resmi geçit töreni son buldu. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@