Bursa'da Gergin Yürüyüş

BURSA'da Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen, "Şehide Saygı, Teröre Lanet" yürüyüşüne katılan kalabalık, HDP İl Teşkilatı binasına girmek isteyince gerginlik yaşandı.

Haberler 09.09.2015, 00:21
Bursa'da Gergin Yürüyüş
(DHA)- BURSA'da Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen, "Şehide Saygı, Teröre Lanet" yürüyüşüne katılan kalabalık, HDP İl Teşkilatı binasına girmek isteyince gerginlik yaşandı. Polisin güçlükle engel olduğu kalabalıktan izin verilen bazı göstericilerin HDP'nin bulunduğu binanın çatı katına Türk Bayrağı astı. Topluluk, İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra dağıldı.

Bursa'da yaklaşık 10 bir kişi "Şehide Saygı Teröre Lanet" yürüyüşü için ellerinde Türk bayrakları ile Kent Meydanı'nda toplandı. Abdullah Öcalan ve HDP'nin aleyhine slogan atan hükümeti istifaya çağıran kalabalık, Heykel'e yürümek üzere yola çıktı. Bu sırada Fevzi Çakmak Caddesi'nden geçmekte olan kalabalık burada bulunan HDP İl Teşkilatı binasına girmek istedi. Geniş güvenlik önlemleri alan polis, göstericiler engelleyince gerginlik yaşandı. Bunun üzerine polis kalabalıkta bulunan bazı kişilerin en üst katta bulunan HDP binasının çatısına Türk Bayrağı'nı asmasına izin verdi. İstiklal Marşı'nı okuyan kalabalık yürüyüşe devam etti. Bu sırada yoldan geçen vatandaşlar alkışlarla otomobil ile seyir halinde olan sürücüler ise çaldıkları korna ile kalabalığa destek verdi.

Heykel'de Atatürk Anıtı'nın önüne gelen ve burada bir kez daha istiklal marşını okuyan kalabalık, Bursa Ülkü Ocakları İl Başkanı Fatih Rüştü Sütçü terörü protesto eden açıklamalarının ardından dağıldı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@