Bursa şehidi İlyas Kaygusuz'u 3 bin kişi ile uğurladı

DİYARBAKIR'da dün polis servis aracının geçişi sırasında PKK'lı teröristlerce düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan 27 yaşındaki Özel Harekat Polis Memuru İlyas Kaygusuz, bugün Bursa son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin kardeşi...

Haberler 01.04.2016, 18:26
Bursa şehidi İlyas Kaygusuz'u 3 bin kişi ile uğurladı
DİYARBAKIR'da dün polis servis aracının geçişi sırasında PKK'lı teröristlerce düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan 27 yaşındaki Özel Harekat Polis Memuru İlyas Kaygusuz, bugün Bursa son yolculuğuna uğurlandı.

Şehidin kardeşi Mücahit Kaygusuz, "Abim ölmedi yaşıyor. Ağlamamızı bekleyenler beklemesinler" diyerek feryat etti. Diyarbakır'da dün PKK'lı teröristlerin bombalı araçla zırhlı polis midibüsüne düzenlediği saldırıda şehit düşen 7 polis memurundan biri olan 2 çocuk babası Özel Harekat polisi İlyas Kaygusuz'un cenazesi askeri uçakla Yenişehir Havalimanı'na oradan da Merkez Yıldırım ilçesi Arabayatağı Mahallesi'nde oturan annesi Mücadiye ve babası Ethem Kaygusuz'un yaşadığı baba evinde getirildi.

Burada helalliğin alınmasının ardından cenaze, ikindi vakti Mihraplı Camii'ne getirildi. Burada yapılan cenaze törenine Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Garnizon Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık, Emniyet Müdürü Selami Yıldız, şehitin annesi, babası eşi Merve Kaygusuz ile kardeşi Mücahit Kaygusuz ve yaklaşık 3 bin kişi katıldı. Şehidin 2 yaşındaki oğlu Emir Taha ile henüz 2 aylık olan kızı Havzanur Kaygusuz'un getirilmediği cenaze töreninde ağabeyinin tabutunu taşıyan Mücahit Kaygusuz, "Bir ölür bin diriliriz. Vatan sağolsun. Yılmadık, yıkılmadık. Ben de giderim vatan için. Hepimiz gideriz, hepimiz. Hiç birimiz yıkılmayız. Vatan yeter ki sağolsun. Abim gitti, ben de giderim. Ağlamamızı bekleyenler beklemesinler. Hayatta yıkılmadık, yine de yıkılmayız. Abim burada dim dik şehit. Ölmedi yaşıyor. Şehitler ölmez vatan bölünmez" diyerek feryat etti. Şehitin cenazesi daha sonra 'Kahrolsun PKK', 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganları eşliğinde Hamitler Şehitliği'nde toprağa verildi. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@