Bursa, Afyonkarahisar, Çorum, Ordu ve Tokat'ta Seçim

Bursa, Afyonkarahisar, Çorum, Ordu ve Tokat'ta Seçim

Haberler 01.11.2015, 13:40
Bursa, Afyonkarahisar, Çorum, Ordu ve Tokat'ta Seçim
BURSA'DA SEÇİM

Seçim kampanyasının fazla heyecanlı geçmediği Bursa'da, bugün yapılan seçimlerde sandıkları ilginin fazla olduğu gözlendi. Toplam 2 milyon 45 bin 487 seçmenin bulunduğu Bursa'da seçmenler 6 bin sandıktan oy kullandı. Valilik, seçimlerin huzur ve güven içersinde sağlanması için bu sandıkların güvenliğini oluşturulan bin 117 sandık alanı ile sağlıyor. Sabah saat 08.00'de başlayan ve 17.00'ye kadar devam edecek seçim sürecinde 112 Acil Servis ambulansları ile Nilüfer Belediyesi'ne ait araçlar hasta ve engelli vatandaşları sandıklara götürüp getiriyor.

AFYONKARAHİSAR SOĞUK HAVADA SEÇİM

Afyonkarahisar'da oy kullanma işleminin başladığı saatlerde rüzgarın da etkisiyle hava sıcaklığı 5 derece ölçüldü. Soğuk havaya rağmen sandık başına ilk gidenler genellikle orta yaş üzeri seçmenler oldu.

Sabah saatlerinde sandıklarda kuyruk oluşmazken, yoğunluk saatler ilerledikçe arttı. Oy kullanma işlemlerinin yapıldığı okul önleri ise seyyar satıcıların uğrak yeri oldu. Afyonkarahisar'a özgü katmer ve ağzı açık satan seyyar satıcılar okul önlerinde tezgah kurdu.

ÇORUM'DA SEÇİM

Çorum'da seçmenler saat 08.00'den itibaren oy vermeye başladı. Seçmen kağıtları ile sandık başına gidenlere sandık başkanı ve diğer görevliler oy kullanımı işlemi ile ilgili kısa bilgi verdi. Ardından oy pusulası, zarf ve evet mührü ile kapalı kabin arkasına geçen seçmenler oy kullandı. Oy verme işleminin yapıldığı bölgelerde polis ve jandarma tarafından güvenlik önlemleri alındı. 385 bin 544 seçmene sahip kentte oy verme işleminin 1685 sandıkta yapılacağı belirtildi.

ORDU'DA SEÇİM 

Ordu'da 1 Kasım Genel Seçimi için oy vermek isteyenler sandık başına gitti. Sabah saatlerinde oy kullanmaya gelen seçmen sayısı az olurken oy verme işleminin yapıldığı bölgelerde emniyet güçleri tarafından geniş güvenlik önlemleri alındı. 533 bin 466 seçmene sahip Ordu'da 725 mahallede kurulan 1925 sandıkta vatandaşların oy kullanacağı belirtildi. 5 milletvekili seçilecek Ordu'da oy verme işlemi ise saat 16.00'da sona erecek.

TOKAT'TA SEÇİM

Tokat'ta oy verme işlemi saat 08.00'da başladı. Seçmenler sabah erken saatlerden itibaren sandık başına gitti. Vatandaşlar burada tercihlerini yaparak oylarını kullandı. Oy verme işleminin yapıldığı bölgelerde polis tarafından da güvenlik tedbirleri alındı. 417 bin 693 seçmenin bulunduğu kentte vatandaşlar, çıkacak sonucun ülkeye hayırlı olması temennisinde bulundu. Tokat'ta oy verme işlemi 17.00'a kadar sürecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@