Burger King’ten yeni "at eti" açıklaması

TAB Gıda Genel Müdürü Caner Dikici, Türkiye'de hamburgerlerde "at eti kullanıldığı" iddiasını mizahi bulduklarını belirtti.

Haberler 14.12.2015, 14:48
Burger King’ten yeni

TAB Gıda Genel Müdürü Caner Dikici, Türkiye'de hamburgerlerde "at eti kullanıldığı" iddiasını mizahi bulduklarını belirterek, “Bu olay 3 yıl önce İrlanda’da olmuş, bizimle ne ilgisi var çözemedik” dedi.

Türkiye’de 1995 yılından bu yana TAB Gıda bünyesinde faaliyet gösteren Burger King’in Türkiye’deki 20. yılına özel bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya TAB Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kurdoğlu, TAB Gıda Genel Müdürü Caner Dikici ve TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Seçil Kurdoğlu katıldı.

Toplantıda konuşan Dikici, Burger King’in ürünlerinde "at eti kullanıldığı" iddiası ile ilgili şunları söyledi:

“73 ülkede Burger King var, bu 73 ülkede kendine özel üretici ve kalite kontrol departmanı bulunuyor. Bu olay 3 sene önce İrlanda da çıktı bizimle ne ilgisi var? Türkiye’ye yurt dışından et gelmiyor. Türkiye’deki üreticilerimiz tamamen besili dana eti kullanıyor. Bu sebeplerle bunun Türkiye ile ne ilgisi olduğunu çözemiyoruz. Bu iddiaları mizahi olarak görüyoruz ancak işin acıklı yanı bazı insanların bu komikliklere inanmalarıdır. Bu olaylardan sonra Burger King DNA testlerini de sistemine ekledi.”

Kaynak: Odatv.com

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@